Kyle Lowry
Kyle Lowry počas utorkového zápasu NBA, v ktorom 4,3 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o víťazstve Toronta nad New Orleans. Toronto, 31. január 2017. Foto: Nathan Denette/The Canadian Press via AP

NEW YORK 1. februára (WebNoviny.sk) – Basketbalisti San Antonio nedovolili Russellovi Westbrookovi ani jeden bod v záverečnej štvrtine utorňajšieho zápasu NBA s Oklahomou a odmenou im bolo víťazstvo 108:94. Najúdernejšia zbraň Thunder aj tak dosiahla 27 bodov a 14 asistencií, ale 36 bodmi ju zatienil Kawhi Leonard a disciplinovanou obranou celý tím Spurs.

„Keď hráte proti Russovi, vždy vás to naštartuje. Každá jeho práca s loptou je pre súpera výzvou,“ priznal Leonard. Tréner Spurs Gregg Popovich si pripísal 1126. víťazstvo v kariére a už ho len jedno delí od vyrovnania rekordu Jerryho Sloana v počte úspechov na lavičke jedného tímu.