Otec a tréner Michala Martikána mal srdcový infarkt

Jozef Martikán
Otec a tréner Michala Martikána Jozef dostal srdcový infarkt. Foto: SITA/Dana Tomečková

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 3. februára (WEBNOVINY) – Otec a tréner dvojnásobného olympijského víťaza vo vodnom slalome Michala Martikána Jozef minulý týždeň skolaboval a lekári mu museli zachraňovať život v nemocnici. Srdcový infarkt šesťdesiatnik utrpel počas hokejového tréningu v Liptovskom Mikuláši.

„Je fakt, že som podcenil varovný prst zo zimného sústredenia v Livigne začiatkom roka. Už tam som mal pocit, že po piatich krokoch som akosi unavený, mal som tam aj bežky a ani som ich nevytiahol. Cítil som sa zle,“ povedal pre Nový Čas Jozef Martikán. Lekári mu zachraňovali dve upchaté cievy. „Jednu som mal zanesenú na 99 percent, druhú na 80. Je to dosť nepríjemná žltá karta od života, ale som celkom rád, že som nedostal rovno červenú,“ doplnil pre Nový Čas Jozef Martikán.

Zdravotná indispozícia otca a trénera by nemala ovplyvniť prípravy Michala Martikána na predolympijskú sezónu 2015. V polovici februára odcestuje úspešný vodný slalomár na sústredenie do Al Ainu v SAE ešte sám, otec by sa k nemu mal pripojiť koncom druhého mesiaca roka pred odchodom do austrálskeho Penrithu. Informuje o tom Nový Čas.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Martikán