Otec Amy Winehouse chce pre dcéru lepšiu pamätnú sochu

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Mitchell Winehouse, otec zosnulej britskej speváčky Amy Winehouse, sa vyjadril, že chce pre dcéru lepšiu pamätnú sochu.

Bronzové dielo, ktorého autorom je Scott Eaton, mali tento mesiac odhaliť na speváčkinu počesť pred halou Roundhouse v londýnskej štvrti Camden. Otcovi sa však socha nepáči, a pozastavil tak jej umiestnenie.

„Amy bola úžasná osoba, ktorá spravila pre Camden naozaj veľa. Bola jednou z najlepších speváčok, ktoré svet kedy poznal. Tak prečo by sme jej nemali venovať poriadnu sochu,“ vyhlásil pre The London Evening Standard.

Amy Winehouse vydala debutový album s názvom Frank v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Winehouse vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards. O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back To Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii.

Obrazom: Speváčka Amy Winehouse

Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky. V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy.

Video: Amy Winehouse – Rehab

Po týchto úspechoch však nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011, dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse