Foto: Tínedžer mal v Smižanoch podpáliť mladšieho chlapca, všetko však bolo inak

Smižany, údajné podpálenie chlapca
Miesto, kde skupinka maloletých chlapcov manipulovala s doposiaľ nezistenou horľavinou, ktorú našli vo fľaši. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 20. novembra 12:10

Úmyselné podpálenie 11-ročného chlapca v Smižanoch v okrese Spišská Nová Ves, o ktorom v utorok informovala polícia na sociálnej sieti, sa nepotvrdilo. Išlo o neopatrnú detskú hru. Ako v stredu uviedla košická krajská polícia, prvotné informácie, ktoré oznámil otec dieťaťa polícia, ihneď preverila, no v tomto prípade sa úmyselné konanie nepotvrdilo.

Podľa doterajších zistení skupinka maloletých chlapcov manipulovala s doposiaľ nezistenou horľavinou, ktorú našli vo fľaši. Zapálili ju a položenú na zemi sledovali, ako horí. Jeden z chlapcov do horiacej fľaše kopol a plamene zasiahli 11-ročného školáka.

Chlapec utrpel popáleniny na viacerých častiach tela a skončil v košickej nemocnici. Liečiť sa bude približne šesť týždňov. Polícia miesto udalosti zadokumentovala a zaistila stopy, ktoré budú podrobené expertíze. Začaté je trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti. Bližšie okolnosti nešťastnej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom