Ottawa Senators podpísala zmluvu s americkým útočníkom Bradym Tkachukom

Brady Tkachuk, Joey Anderson, Scott Perunovich
Americký útočník Brady Tkachuk sa so spoluhráčmi Joeym Andersonom a Scottom Perunovichom teší z gólu v sieti Slovenska počas zápasu na MS v hokeji do 20 rokov. Buffalo, 28 december 2017. Foto: Mark Blinch/The Canadian Press via AP.

OTTAWA 13. augusta (WebNoviny.sk) – Americký hokejový útočník Brady Tkachuk podpísal vstupnú zmluvu na tri sezóny s klubom zámorskej NHL Ottawa Senators, ktorý si ho vybral na júnovom drafte z celkového štvrtého miesta. Informoval o tom oficiálny web tímu z kanadskej metropoly.

Osemnásťročný Tkachuk strávil uplynulú sezónu v univerzitnej súťaži NCCA, kde odohral 40 zápasov so ziskom 31 bodov (8+23) za Boston University. Člen úspešnej hokejovej rodiny dlhšie zvažoval, či sa dohodne s Ottawou na zmluve pre ročník 2018/19 alebo zostane mimo profesionálneho hokeja.

Talentovaný forvard reprezentoval USA na svetových šampionátoch do 18 rokov aj 20 rokov. Vlani získal zlato v dorasteneckej kategórii a v januári sa tešil z bronzu na juniorskej úrovni. V oboch prípadoch patril medzi lídrov tímu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ottawa Senators