Ovládanie automobilu cez appku? Range Rover to dokázal. Dôkaz vo videu

Horizon33_2015-6-17_14-36-44

V dnešnom svete je možné už naozaj všetko! Ak si túžil po tom, aby niekto za teba ovládal tvoje auto, sen sa ti splnil. Vznikla totiž aplikácia, ktorá dokonale ovláda automobil a hodila by sa najmä neskúseným vodičom, ktorí ešte nemajú najazdených toľko kilometrov, no ocenia ju aj skúsení šoféri, alebo aj tzv. „darcovia orgánov.“ Bohužiaľ, táto aplikácia je iba prototyp a nie je určená pre bežných zákazníkov. Dúfame však, že sa to v blízkej budúcnosti zmení.

Vo Veľkej Británii vyvinuli systém, ktorý ovláda Range Rover Sport iba za pomoci aplikácie, ktorú si inštaluješ do svojho mobilu. Ovláda nielen okná, zamykanie či nastavenie hlasitosti rádia – ide o celkové riadenie automobilu. Pomocou aplikácie sa pridáva a uberá plyn a točí volantom! Rýchlosť by sa ale v prípade komerčného použitia nepáčila viacerým  potencionálnym zákazníkom – dosahuje iba 6,5 km/h a smartfón musí byť v dosahu 3 metrov.

Aplikácia funguje zatiaľ iba s iPhonom, no mnohí by ocenili aj verziu pre Android

Horizon33_2015-6-17_14-57-5
PARÍŽ 23. mája (WEBNOVINY) - Dolná komora francúzskeho parlamentu vo štvrtok schválila časť zákona, ktorého cieľom je zvýšiť na univerzitách počet kurzov cudzích jazykov vrátane angličtiny. Komora ešte musí zákon schváliť ako celok a následne sa presunie do hornej komory, kde majú socialisti a ich spojenci taktiež väčšinu. Štvrtkovému hlasovaniu predchádzala rozprava, v rámci ktorej poslanec za opozičný pravicový Zväz za ľudové hnutie (UMP) Jacques Myard vyjadril obavy zo straty identity Francúzov "kúsok po kúsku". Vládny poslanec Thierry Mandon na to reagoval slovami o "búrke v pohári" a údajnej "fóbii zo zahraničných študentov". Narážal pritom na cieľ normy, ktorým je zvýšiť počet zahraničných študentov na francúzskych univerzitách. Vláda prezidenta Françoisa Hollanda chce do roku 2020 ich počet zvýšiť zo súčasných 12 percent na 15. Kritici zákona o rozšírení používania cudzích jazykov tvrdia, že ohrozí dominantné postavenie francúzštiny a oslabí identitu obyvateľov. Prívrženci tohto kroku však hovoria o zlepšení možností mladých ľudí nájsť si prácu a prilákaní študentov z iných krajín. Francúzi sú však známi svojim odporom k angličtine ako jazyku svojich rivalov z Britských ostrovov, ktorý sa stal všeobecne najpoužívanejším cudzím jazykom.

Ako to funguje sa presvedčíš vo videu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom