Na trhovisku v Kyjeve zneškodnili dve bomby, ozbrojený muž tiež uniesol autobus s pasažiermi

Ukraine Virus Outbreak
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 21. júla 16:57

Na kyjevskom trhovisku zneškodnili v utorok dve výbušné zariadenia. Stalo sa tak po tom, čo polícia dostala anonymný tip.

Volajúci uviedol, že bomby sa nachádzajú pod dvoma mobilnými stánkami na trhu v severnej časti ukrajinskej metropoly, informoval na svojej facebookovej stránke starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

Celú oblasť uzavreli

“Príslušníci bezpečnostných síl a experti na výbušniny informáciu overili a našli nebezpečné objekty. Ľudí okamžite evakuovali. Oblasť okolo stánkov uzavreli,“ uviedol Kličko. Dodal tiež, že nálože umiestnené medzi autom a mobilnými stánkami zneškodnili.

Kyjevská polícia tiež uviedla, že overuje informácie o možnom nastražení výbušnín na námestí v blízkosti stanice metra Minska, ktorá sa nachádza neďaleko spomínaného trhoviska.

Uniesol autobus s ľuďmi

Skôr počas dňa sa ozbrojený muž zmocnil diaľkového autobusu v meste Luck, asi 400 kilometrov západne od Kyjeva. Vzal približne desať osôb ako rukojemníkov a spustil tak rozsiahlu policajnú akciu. Polícia v súvislosti s incidentom uzavrela centrum mesta.

Muž zavolal o 9:25 miestneho času sám na políciu a predstavil sa ako Maksim Plochoj. Policajti sa snažili nadviazať kontakt s mužom, ktorý prostredníctvom sociálnych sietí údajne vyjadril frustráciu nad „ukrajinským systémom“. Online je tiež k dispozícii kniha autora s rovnakým menom, ktorá popisuje jeho skúsenosti z väzenia.

Situáciu osobne sledoval aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na miesto udalosti vyrazil aj minister vnútra Arsen Avakov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vitalij KličkoVolodymyr Zelenskyj