P. Šereda a Kukuľková v Düsseldorfe postúpili z kvalifikácie do hlavnej súťaže

Stolný tenis
Foto: ilustračné, Foto: SITA/Ľuboš Bogdáni


DÜSSELDORF 30. mája (WebNoviny.sk) – Štyria z piatich slovenských reprezentantov, ktorí sa predstavili v kvalifikácii dvojhry na 54. majstrovstvách sveta jednotlivcov v nemeckom Düsseldorfe (29. 5. – 5. 6. 2017), sa stali víťazmi svojich základných skupín.

Premožiteľa v nich nenašli a ďalej postúpili Peter Šereda, Samuel Novota, Tatiana Kukuľková a Lucia Truksová. Iba Eva Jurková tesne neuspela v dueli o prvenstvo v skupine. Účasť v hlavnej singlovej súťaži, ktorú mali zaistenú nasadený Wang Jang, ale aj Ľubomír Pištej s Evou Ódorovou, si potom v barážových dueloch vybojovali už len Šereda a Kukuľková.

V miešanej štvorhre neprešli úspešní kvalifikanti Ľubomír Pištej a Kanaďanka Žang Mo cez 1. kolo hlavného pavúka, v ktorom tesne nestačili na duo Padasak Tanviriyavechakul, Suthasini Sawettabutová z Thajska (3:4). V deblovej súťaži žien bolo pre slovensko-český pár Tatiana Kukuľková, Karin Adámková konečnou zastávkou 1. kolo, keď podľahli Maďarkám Dóre Madarászovej so Szandrou Pergelovou 2:4.

Eva Jurková s Luciou Truksovou sa rozlúčili v 2. kvalifikačnom kole deblovej súťaže žien. Posledný krok v snahe o prienik z kvalifikácie nezvládli vo štvorhre mužov slovenské dvojice Samuel Novota, Wang Jang a Ľubomír Pištej, Peter Šereda.

MAJSTROVSTVÁ SVETA V STOLNOM TENISE – KVALIFIKÁCIA  

  • dvojhra muži:

9. skupina:
Peter Šereda (SR) – Marcus Waerstad (Nór.) 4:3 (4, -8, -11, 6, 2, -5, 8)
Šereda sa stal víťazom skupiny a postúpil ďalej.
43. skupina:
Samuel Novota (SR)– Craig Howieson (Škót.) 4:0 (8, 10, 8, 9)
Novota sa stal víťazom skupiny a postúpil ďalej.

  • play-off o účasť v hlavnej súťaži:

Peter Šereda (SR) – Peťo Krastev (Bulh.) 4:2
Samuel Novota (SR)– Andreas Levenko (Rak.) 0:4

  • štvorhra mužov – 2. kolo:

Samuel Novota, Wang Jang (SR)– Mohammed Abdulwahhab, Nawaf Al-Malki (Katar) 3:1 (5, -9, 1, 5)
Ľubomír Pištej, Peter Šereda (SR)– Saheed Idowu, Abiodun Lawal (Kongo) 3:0 (7, 3, 9)
3. kolo (finále):
Samuel Novota, Wang Jang (SR)– Eric Glod, Luka Mladenovic (Lux.) 0:3 (-7, -8, -9)
Ľubomír Pištej, Peter Šereda (SR) – Marcos Freitas, Andrej Gačina (Portug./Chor.) 1:3 (9, -8, -6, -7)

  • dvojhra žien – 40. skupina:

Eva Jurková (SR) – Hie Phin Ting (Malajzia) 3:4 (5, -6, 7, -10, -9, 11, -10)
Jurková obsadila v skupine 2. miesto a ďalej nepostúpila.
43. skupina:
Tatiana Kukuľková (SR) – Natalia Brinzová (Mold.) 4:0 (8, 9, 10, 4)
Kukuľková sa stala víťazkou skupiny a postúpila ďalej.
50. skupina:
Lucia Truksová (SR)– Stefanie Christensenová (Dán.) 4:3 (-2, 9, -10, 10, 9, -8, 7)
Truksová sa stala víťazkou skupiny a postúpila ďalej.

  • play-off o účasť v hlavnej súťaži:

Lucia Truksová (SR)– Valeria Petrovová (Est.) 0:4
Tatiana Kukuľková (SR)– Debora Vivarelliová (Tal.) 4:2

  • štvorhra žien – 2. kolo:

Eva Jurková, Lucia Truksová (SR) – Linda Bergströmová, Christina Källbergová (Švéd.) 2:3 (8, 7, -6, -12, -4)

  • štvorhra žien – hlavná súťaž – 1. kolo:

Karin Adámková, Tatiana Kukuľková (ČR/SR) – Dóra Madarászová, Szandra Pergelová (Maď.) 2:4 (-10, 8, -12, -2, 5, -2)

  • miešaná štvorhra – hlavná súťaž – 1. kolo:

Ľubomír Pištej, Žang Mo (Kan.) – Padasak Tanviriyavechakul, Suthasini Sawettabutová (Thaj.) 3:4 (5, -7, -5, 8, 10, -6, -6)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Pištej