Páchatelia prepadli muža v spálni, hrali sa na políciu

Zlodej and vlámanie
Foto: fastlanemag.com

BRATISLAVA/KOŠICE 24. januára (WEBNOVINY) – Polícia pátra po lupičoch, ktorí prepadli nič netušiaceho muža v jeho spálni a vzali mu 850 eur.

Stalo sa to počas utorkovej noci v obci Hnilec v okrese Spišská Nová Ves. Agentúru SITA o tom informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó.

Podľa polície najmenej traja doposiaľ neznámi páchatelia vošli cez neuzamknuté vchodové dvere do domu. „Prišli do spálne, kde v posteli ležal 53-ročný muž. Dvaja páchatelia v kuklách pristúpili k nemu so slovami „polícia“, pričom jeden z páchateľov chytil poškodeného rukou pod krk, s druhou rukou mu pretiahol cez hlavu vankúš a pýtal sa ho, kde má peniaze, lebo ho zabije,“ opisuje prípad policajný hovorca.

Druhý páchateľ chytil podľa polície poškodeného za nohy a ďalší páchateľ prehľadával dom. Spýtali sa poškodeného, kde má šperky a zlato, na čo im odpovedal, že žiadne nemá.

Páchatelia mu následne zviazali ruky káblom, ktorý vytrhli z nočnej lampy, nohy káblom od počítača, do očí mu nastriekali slzotvorný plyn a z domu odišli. „Poškodenému spôsobili krádežou hotovosti škodu vo výške 850 eur a poškodením nočnej lampy vo výške približne 30 eur,“ uviedol Szabó. Muž počas útoku neutrpel zranenia vyžadujúce si lekárske ošetrenie. Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom