Pacient udrel päsťou lekára a kopol záchranárku. Košické posádky rýchlej pomoci čelia útokom

Záchranná služba Košice
Foto: ilustračné, www.facebook.com

V utorok vo večerných hodinách napadol pacient pri prevoze do nemocnice člena posádky rýchlej lekárskej pomoci (RLP). Informoval o tom Viktor Wurm zo Záchrannej služby Košice.

„Pri prevoze do nemocnice pacient najprv v sanitnom vozidle zaútočil na lekára, ktorého udrel päsťou do brucha. Pri vykladaní pacienta zo sanitky v nemocnici muž na nosidlách kopol záchranárku do tváre,“ uviedol Wurm.

Ide už o druhé napadnutie košických záchranárov za posledné dva dni. V pondelok čelila verbálnym útokom, ktoré neskôr prešli aj do fyzickej roviny, jedna z košických posádok RLP. Zranená záchranárka z tohto prípadu je v súčasnosti práceneschopná.

„Naši lekári, záchranári a vodiči sú tu stále, 24 hodín denne pre pacientov so všetkými diagnózami, aj keď pracujú pod enormným tlakom pandémie. Preto akékoľvek útoky na nich považujeme za odsúdeniahodné a budeme striktne trvať na trestnoprávnej zodpovednosti osôb, ktoré sa zdravotníkom za pomoc odvďačujú fyzickými útokmi,“ dodal Wurm.

Zdravotnícki záchranári spadajú podľa Trestného zákona do skupiny chránených osôb, čo znamená vyššiu mieru zákonnej ochrany pri napadnutí počas výkonu povolania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Wurm
Firmy a inštitúcie Záchranná služba Košice (ZSKE)