Padajúce skaly zranili v Tatrách turistov

Vysoké tatry, hory
Vysoké Tatry. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Horskú záchrannú službu (HZS) požiadali v sobotu poobede o pomoc pri dvoch úrazoch hlavy po páde kameňa. Agentúru SITA o tom informovalo Operačné stredisko HZS.

V Západných Tatrách, približne 100 metrov pod Smutným sedlom v smere na Žiarsku chatu, zasiahol uvoľnený kameň do hlavy českého turistu. Spôsobil mu tržné poranenie. O spoluprácu požiadali posádku vrtuľníkovej záchrannej služby z Popradu, ktorá muža previezla do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

V tom istom čase sa stal rovnaký úraz aj pri Šútovskom vodopáde.

V tomto prípade uvoľnil kameň turista, a ten zasiahol 31-ročnú slovenskú turistku, ktorá bola na chodníku pod ním. Po náraze do hlavy a krku zostala žena v bezvedomí.

Na miesto vyslali záchranárov HZS z Malej Fatry a tiež záchranársky vrtuľník, ktorý previezol zranenú ženu do martinskej nemocnice. Na mieste sa nachádzala aj kamarátka zranenej, ktorej sa nestalo nič. Tú odviezli záchranári do obce Šútovo.

Už niekoľko dní je na horách krásne počasie, ideálne podmienky na vysokohorskú turistiku a na turistických chodníkoch vo všetkých oblastiach je preto zvýšený počet návštevníkov. Horská záchranná služba upozorňuje turistov, aby vzhľadom na tieto skutočnosti boli k sebe ohľaduplní a dodržiavali jej pokyny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom