Pakistan ponúkol Indii nevyhnutné zdravotnícke pomôcky v boji proti COVID-19, pomoc zvažuje aj Nemecko

APTOPIX Virus Outbreak India's Oxygen Crisis Photo Gallery
Pakistan ponúkol Indii kyslík a digitálne röntgenové prístroje. Foto: AP Photo/Altaf Qadri
  • aktualizované 25. apríla, 20:50

Pakistan ponúka Indii zásielku nevyhnutných zdravotníckych pomôcok, keďže ničivá vlna infekcií koronavírusom vyčerpala indické zásoby kyslíka a ďalších nemocničných zariadení.

Pakistanské ministerstvo zahraničných vecí informovalo, že v rámci gesta solidarity s indickým ľudom Pakistan ponúka podporu vrátane kyslíka, digitálnych röntgenových prístrojov a ďalších položiek.

Preskúmajú ďalšie formy spolupráce

Pakistanský rezort diplomacie uviedol, že úrady oboch krajín môžu vypracovať spôsoby rýchlej dopravy týchto položiek a zároveň môžu preskúmať formy ďalšej spolupráce pri zmierňovaní ťažkostí, ktoré vytvára pandémia.

Viac o téme: Koronavírus

Ponuka zo strany Pakistanu prišla deň po tom, ako pakistanský premiér Imran Chán na Twitteri napísal, že sa modlí za „rýchle uzdravenie obyvateľov Indie, ktorých postihol vírus“.

Merkelová vyjadrila Indii podporu

Núdzovú pomoc pre Indiu zvažuje aj Nemecko, o čom informovalo tamojšie ministerstvo obrany. Skúmajú sa možnosti, ako krajine poskytnúť prenosné koncentrátory kyslíka a ďalšie formy pomoci, uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Kancelárka Angela Merkelová predtým Indii vyjadrila solidaritu a uviedla, že Nemecko pracuje na rýchlej „podpornej misii“. Ako informuje agentúra AP, Nemecko už počas pandémie poskytlo podporu celkovo 38 štátom a medzinárodným organizáciám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová