Pakt o migrácii treba riešiť bez zbytočných vášní, väčšina poslancov OĽaNO nebude na hlasovaní

Igor Matovič
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Väčšina poslancov poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) sa na hlasovaní o uznesení ku Globálnemu rámcu o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii z dielne Organizácie Spojených národov (Globálny pakt) nezúčastní.

Polopravdy a nevedomosť

Informoval o tom hovorca strany Matúš Bystriansky s tým, že migrácia je veľmi vážny problém, ktorý je potrebné riešiť bez zbytočných vášní.

„Nechceme byť súčasťou prízemných populistických zápasov a vzájomných vydieraní,“ píše sa v tlačovej správe. Slovenská národná strana predložila na parlamentnú schôdzu uznesenie ukladajúce vláde SR odmietnuť členstvo Slovenskej republiky v Globálnom pakte o migrácii.

„Dnešná situácia, keď politické strany z oboch strán barikády zahlcujú ľudí polopravdami a kalkulujú s nevedomosťou svojich voličov, zodpovednou diskusiou určite nie je,“ tvrdí OĽaNO.

Lajčák hrozí demisiou

Ako hnutie dodalo, v prípade, ak vyslanie zástupcu Slovenskej republiky v Marakéši nebude automaticky znamenať náš súhlas s Globálnym paktom, nemá OĽaNO voči účasti Slovenska na diskusii o hľadaní riešení žiadne výhrady.

Ak by zástupcovi Slovenska zakázali ísť na konferenciu do Marakéša, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák podá demisiu. Dokument sa tvoril hlavne za jeho pôsobenia v Organizácii Spojených národov.

S nápadom, aby zo Slovenska do Maroka nikto nešiel, prišla koaličná Slovenská národná strana. S paktom má okrem SNS problémy aj Smer, SaS a Sme rodina.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Lajčák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti