Paliho Kapurková láka do volebných komisií

Paliho Kapurková veselá politická strana
Paliho Kapurková veselá politická strana Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Paliho Kapurková veselá politická strana (PKVPS), chce pomôcť svojim sympatizantom k tomu, aby sa im vrátila aspoň časť z daní, ktoré zaplatili štátu. Strana chce na to využiť parlamentné voľby. „Ak budú zastupovať Paliho Kapurkovú v okrskových komisiách, štát každému z nich vráti 38 eur z jeho daní. Na Slovensku je viac ako 5800 okrskových komisií, čo v prípade delegátov Paliho Kapurkovej predstavuje možnú vyplatenú sumu vo výške 223 630 eur,“ informovala strana agentúru SITA prostredníctvom mailu.

„Vyzývame preto všetkých sympatizantov Paliho Kapurkovej, aby sa prostredníctvom internetovej stránky www.palihokaprukova.sk prihlásili do stredy, 14. apríla, za člena okrskovej komisie a v deň volieb, 12. júna 2010, si do volebných miestností prišli po svojich 38 eur,“ uviedla strana, ktorá má len jedného člena. Podmienkou je len to, aby sympatizanti zastupovali v okrskových volebných komisiách Paliho Kapurkovú v súlade so zákonmi SR, čestne, zodpovedne a veselo.

Paliho Kapurková veselá politická strana má len jedného regulárneho člena – Paliho Vassa. Stranu v súčasnosti oficiálne podporujú štyria sympatizanti, z ktorých jeden – Igor Brossmann atypickú stranu založil a zafinancoval podstatnú časť volebnej kaucie. Strana sa verejne predstavila po prvý raz v polovici marca a vtedy aj zverejnila svoj volebný program. Ním chce osloviť voličov, ktorí chcú ísť voliť, ale nemajú koho. Strana sľubuje, že ak sa dostane do parlamentu jej jediný kandidát Pali Vass, tak ten nezasadne do poslaneckého kresla. Mandát si tak prerozdelia iné strany, ktoré sa do pléna po voľbách dostanú. Brossmann má slovné spojenie „Paliho Kapurková“ registrované ako ochrannú známku na desiatky produktov, vrátane alkoholických nápojov i mäsových výrobkov. Zakladateľ strany, ktorý je známy v oblasti marketingu a reklamy, však ochrannú známku chce použiť len na propagáciu strany. Koncom marca predstavila strana štvrtého sympatizanta, ktorý verejne vystupuje v jej mene, spisovateľa Petra Pišťanka.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Paliho Kapurková veselá politická strana