Paliho Kapurková strana má troch sympatizantov

Paliho Kapurková veselá politická strana
Paliho Kapurková veselá politická strana Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) – Prvý brífing dnes usporiadala Paliho Kapurková veselá politická strana, ktorá sa chce uchádzať o hlasy nespokojných voličov v parlamentných voľbách. Brífing usporiadala „strana jedného člena a troch sympatizantov“ pred budovou Národnej rady SR v Bratislave. „My štyria, Pali Vass, Róbert Lifka, Igor Brossmann a Miroslav Švec sme dávni kamaráti, ktorí sa po rokoch nedávno stretli. Zistili sme, že okrem spomienok nás spája aj to, že sme znechutení súčasným štýlom politiky. Chceli by sme ísť voliť, ale nemáme koho. Pali dokonca nebol voliť už 20 rokov, a preto sa stal predsedom,“ uviedol sympatizant strany Igor Brossmann z Nitry, ktorý o sebe prezradil, že pracuje v oblasti marketingu.

Predseda a člen v jednej osobe Pali Vass je rušňovodič z Humenného. Podpredsedom je sympatizant Róbert Lifka z Trenčína, ktorého Brossmann predstavil ako nezávislého politika. Tretím sympatizantom je Miroslav Švec, ktorý vraj pracuje v oblasti výskumu mozgu a pochádza z Bratislavy.

Podľa Brossmanna chce strana získať v júnových parlamentných voľbách podporu tých, ktorý by chceli ísť voliť, chcú, aby ich hlas bol platný, ale nechcú ho odovzdať žiadnej z existujúcich politických strán. „My im sľubujeme, že ak získame viac ako päť percent, všetky naše miesta v parlamente ostanú prázdne,“ povedal Lifka. Podľa neho je Paliho Kapurková veselá politická strana občianska aktivita realizovaná prostredníctvom politickej strany. „Chceme byť reálnou občianskou silou, ktorá dá jednoznačnú spätnú väzbu všetkým politikom,“ povedal Lifka. Stranu financuje Brossmann, Lifka a Švec. Trojica dúfa, že získajú aspoň dvojpercentnú podporu medzi voličmi, aby sa im volebná kaucia 16 596 eur vrátila.

Predseda Vass dal pred novinármi verejný prísľub, že ak sa jeho strana dostane do parlamentu, všetky kreslá, ktoré získa, ostanú prázdne. „Chceme, aby aj mlčiaca väčšina, znechutená súčasným štýlom politiky, bola v parlamente konečne reprezentovaná – a to prázdnymi kreslami. Je to podľa nás spravodlivejšie a demokratickejšie zastúpenie spoločnosti v parlamente. Súčasný systém nám umožňuje, ak sa dostaneme do parlamentu, aby kreslá našej strany ostali prázdne. Chceme, aby naše prázdne kreslá celé štyri roky pripomínali politikom, že zastupujú a reprezentujú čoraz menej ľudí,“ povedal Švec. Brossmann neodpovedal na otázky novinárov, len oznámil, že na ďalšej tlačovej konferencii odpovie na ďalšie otázky. Tá má byť podľa Brossmanna 23. marca.

Redaktor denníka SME zistil, že Brossmann si nechal zaregistrovať ochrannú známku „Paliho Kapurková“. Podľa registrácie má byť známka použitá na alkoholické nápoje. „Brossmann je bývalým šéfom jednej z najväčších reklamných agentúr Wiktor Leo Burnett a momentálne vlastní firmu Brossmann Consulting, ktorá sa špecializuje na tzv. alternatívny marketing. Ide zároveň o spoluzakladateľa systému podpory rodín onkologických pacientov Dobrý anjel, ktorý patrí k najúspešnejším charitatívnym projektom na Slovensku. Igor Brossmann už podobným spôsobom zaujal. V reklamnej kampani proti týraniu žien použil známu postavu Fera Tarabu,“ uvádza SME na svojom internetovom portáli.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Paliho Kapurková veselá politická strana