Pandémia prehĺbila sociálne rozdiely, tisíce detí nemali k online výučbe vôbec prístup (video)

160236082_1669470299927614_1659679317508996352_o.jpg
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto:www.facebook.com

Táto neľahká doba priniesla prehlbovanie sociálnych rozdielov v prístupe ku vzdelaniu. Tisíce detí počas dlhých mesiacov nemali šancu byť súčasťou online vyučovania. Prezidentka Zuzana Čaputová na to poukázala vo videu zverejnenom v jej profile na sociálnej sieti.

Pri príležitosti Dňa učiteľov sa poďakovala učiteľom, ktorí v rámci svojich možností urobili veľa, aby týmto deťom pomohli. Hlava štátu verí, že najbližšie mesiace už budú lepšie a že do škôl sa znovu vráti život, „lebo žiadna technológia nenahradí bezprostredný ľudský kontakt“.

Viac o téme: Koronavírus

„Ján Amos Komenský hovoril, že celý náš život je priestor, v ktorom sa neustále učíme. Čomu nás naučil tento nezvyčajný a nečakaný rok mimo školy? Naučil nás, ako veľmi potrebujeme naše učiteľky a učiteľov. Lepšie ako pred rokom chápeme, že uprostred rastúcej epidémie samoty je škola mimoriadne dôležitá. Je kotvou duševného zdravia a v neustále sa meniacom svete prináša štruktúru a predvídateľnosť,“ doplnila prezidentka. V boji s vírusom ľudia podľa nej taktiež pochopili, ako veľmi potrebujú špičkových vedcov a odborníkov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová