Marc Andre Fleury, Richard Pánik
1
Útočník "kojotov" Richard Pánik prekonáva brankára "zlatých rytierov" z Vegas Marca-Andrého Fleuryho počas stredajšieho zápasu NHL, v ktorom Arizona na ľade súpera zvíťazila 3:2. Las Vegas, 28. marec 2018. Foto: SITA/AP.
9. 04. 2018 7:35 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

Pánik je najproduktívnejším Slovákom v NHL po konci základnej časti, rozhodol jediný bod

NEW YORK 9. apríla (WebNoviny.sk) – V súboji o najproduktívnejšieho slovenského hokejistu po základnej časti severoamerickej NHL 2017/2018 napokon uspel útočník Richard Pánik z Arizony o jediný bod pred ofenzívnym hráčom Vegas Tomášom Tatarom.

Pánik, ktorý odštartoval ročník v Chicagu, získal v 72 zápasoch 35 bodov za 14 gólov a 21 asistencií. Tatar začal sezónu v Detroite a absolvoval o desať stretnutí viac, no nazbieral v nich o bod menej (20+14). Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára skončil v hodnotení produktivity Slovákov s 24 bodmi na treťom mieste.

Nasledujú Marián Gáborík, Tomáš Jurčo, Andrej Sekera, Marko Daňo a Peter Cehlárik. Trio Christián Jaroš, Martin Marinčin a Marek Hrivík nebodovalo. V súťažnom ročníku 2017/2018 si zahralo 11 slovenských hokejistov – korčuliarov. Štvorica Cehlárik, Jaroš, Marinčin a Hrivík absolvovala dovedna iba 13 zápasov.

Do aktuálnej sezóny NHL vstúpili aj dvaja slovenskí brankári – Jaroslav Halák odchytal 54 stretnutí za New York Islanders, 20 bolo víťazných s priemernou úspešnosťou 90,8%. Peter Budaj naskočil do ôsmich duelov v bránke Tampy Bay Lightning, pripísal si 3 víťazstvá.

Kanadské bodovanie a štatistiky Slovákov v základnej časti NHL 2017/2018 – konečný stav k 8. aprílu 2018:

Martin Marinčin (Toronto) 2 0 0 0 -2 2 0 16:40
Pozn.: Za menom hráča a klubom nasleduje počet odohraných zápasov, gólov, asistencií, bodov, plus/mínus bodov, trestných minút, striel a priemerný čas na ľade.

Brankári:
1. Jaroslav Halák (New York Islanders) 54 20 26 6 1583 161 90,8 3,19 3024:03 1 0 0 4
2. Peter Budaj (Tampa Bay) 8 3 3 1 190 27 87,5 3,76 430:24 0 0 0 0

Pozn. Za menom a klubom brankára nasleduje počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení, úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov, súčet odchytaných minút, počet shutoutov, gólov, asistencií a trestných minút.

K téme

Hokejová legenda Jaromír Jágr nevylúčil svoj návrat do NHL Video: Pittsburgh má výhodu domáceho ľadu v 1. kole play-off, Kučerov po prvý raz stobodový

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Aktivisti zablokovali vstup na autosalón vo Frankfurte Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Zvierací ombudsman žiada zaviesť princíp „zviera nie je vec“ aj do Trestného zákona