Pápež František splnil sľub, ktorý dal Kolumbijčanom

Pápež František
Pápež František. Foto: archívne, SITA/AP

BOGOTA 7. septembra (WebNoviny.sk) — Pápež František pricestoval v stredu do Kolumbie a uviedol, že tamojším obyvateľom prináša posolstvo nádeje. Kolumbijčania sa totiž stále spamätávajú z rán a rozdelenia, ktoré spôsobil najdlhšie trvajúci ozbrojený konflikt v Latinskej Amerike.

Vo štvrtok sa František stretne s prezidentom Juanom Manuelom Santosom v prezidentskom paláci. Predpokladá sa, že tam vyzve na spoluprácu politických predstaviteľov, ktorých rozdelila minuloročná mierová dohoda s povstaleckými Revolučnými ozbrojenými silami Kolumbie (FARC).

Popoludní bude nasledovať omša v Parku Simóna Bolívara, kde sa očakáva účasť státisícov veriacich. Medzitým sa stretne s regionálnymi biskupmi vrátane duchovných zo susednej Venezuely, ktorá sa zmieta v politickej kríze.

Celkovo ide už o 20. cestu Františka do zahraničia. Päťdňová návšteva Kolumbie však bude pravdepodobne mimoriadne emocionálna, keďže ide o splnenie sľubu, ktorý dal pápež vláde a vyjednávačom z FARC na Kube v roku 2015. Obe strany rokujúce v Havane vtedy vyzval, aby si nenechali ujsť historickú príležitosť na dosiahnutie mieru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František