Pápež František navštívil útočisko bývalých prostitútok

Pápež František navštívil USA
Počas necelého týždňa stráveného v USA má František navštíviť tri veľké americké mestá - Washington, New York a Filadelfiu. Foto: SITA/AP

VATIKÁN 13. augusta (WebNoviny.sk) – Pápež František opustil v piatok Vatikán a neočakávane navštívil dom, ktorý v talianskej metropole Rím zriadila katolícka charita na to, aby poskytla útočisko ženám vyslobodeným zo života v nútenej prostitúcii. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na oznámenie Vatikánu.

František sa v dome zriadenom Komunitou sv. Jána XXIII. stretol v piatok popoludní s približne dvadsiatkou žien pochádzajúcich z Rumunska, Albánska, Nigérie, Tuniska, Ukrajiny a Talianska, s ktorými sa vyše hodinu zhováral a počúval ich životné príbehy. Tieto ženy, ktoré mali všetky okolo 30 rokov a v minulosti zažili vážne fyzické zneužívanie, sa pápež snažil povzbudiť, aby pri vstupovaní do novej etapy svojich životov „boli silnými“, uvádza na svojej webovej stránke spravodajská stanica BBC.

Niekdajšie prostitútky sa do Talianska dostali z rôznych kútov sveta po tom, ako im prevádzači nasľubovali, že im zaobstarajú lukratívne pracovné miesta, nakoniec ich však donútili k prostitúcii. Neohlásená návšteva Svätého Otca korešponduje s takzvanými piatkami milosrdenstva. V rámci tých pápež už dlhšiu dobu tradične navštevuje komunity, ktoré zažili množstvo utrpenia.

Jeho predošlými piatkovými zástavkami bol napríklad koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau, centrum pre migrantov na gréckom ostrove Lesbos, či viaceré zariadenia pre starých, duševne chorých alebo ľudí liečiacich sa z drogových závislostí ležiace v talianskej metropole, pripomenula agentúra DPA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František