Pápež nesľúbil, že príde, tvrdí arcibiskup Zvolenský

Benedikt XVI.
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 5. januára (WEBNOVINY) – V tejto chvíli návšteva Svätého Otca v roku 2013 sa dá podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Stanislava Zvolenského ťažko predpokladať, lebo ju nemáme sľúbenú.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, my sa o túto návštevu uchádzame, opakovane pri stretnutiach s apoštolským nunciom biskupi spomínajú aj tému návštevy Svätého Otca.

Apoštolský nuncius sprostredkuje pravidelne tento postoj biskupov Svätej Stolici. „Aj pri stretnutiach so Svätým Otcom to osobne Svätému Otcovi spomínal. Živíme nádej na stretnutie so Svätým Otcom aj na Slovensku. V tejto chvíli ale nemám žiadne reálne záruky, že tá návšteva by sa mohla uskutočniť v roku 2013,“ povedal Zvolenský s tým, že sa neodvažuje zhodnotiť šance na úspech.

Biskupi pozvali Benedikta XVI. do Bratislavy, Nitry, Žiliny a Prešova v súvislosti s jubilejným rokom svätých Cyrila a Metoda. Vatikán stále oficiálne nepotvrdil, ale ani nevylúčil návštevu Svätého Otca Benedikta XVI. na Slovensku. Okrem biskupov pápeža na Slovensko pozval aj prezident Ivan Gašparovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedikt XVI.Cyril a MetodIvan GašparovičStanislav Zvolenský