Pápež opäť šokuje, luxusné autá vymení za 30-ročný renault

Pápež, renault
Do pápežovho autoparku pribudne biely renault vyrobený ešte v roku 1984. Foto: SITA/AP

VATIKÁN 12. septembra (WEBNOVINY) – Pápež František pokračuje v propagácii svojho strohého životného štýlu, keď luxusné autá predchodcu Benedikta XIV. vymenil za staré takmer 30-ročné vozidlo značky Renault.

„Nové“ auto je darom od talianskeho kňaza Renza Zocca pôsobiaceho vo Verone, ktorý sa venuje starostlivosti o chudobných.

Hlava katolíckej cirkvi mala okamžite po svojom zvolení k dispozícii Benediktove BMW aj mercedes, namiesto toho ich však vymenila za ojazdený Ford Focus.

Okrem neho bude teraz používať aj starý biely renault vyrobený ešte v roku 1984. Vozidlo má najazdených takmer štvrť milióna kilometrov a Františkova ochranka sa preto údajne obáva o jeho bezpečnosť, informuje v stredu denník New York Daily News.

Zocco sa pápežovi ozval ešte pred niekoľkými mesiacmi, keď mu vyjadril podporu v jeho snahe o vybudovanie „cirkvi chudobných“ v súlade s učením svätého Františka z Assisi. Pontifik sa s ním v auguste aj telefonicky skontaktoval. Pôvodne síce ponúkané auto odmietol, neskôr ho však prijal a súhlasil s tým, že ho bude používať na kratšie jazdy po Vatikáne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František