Pápež sa zastal gejov a žien, ktoré podstúpili interrupciu

Pápež
Pápež František vyzval na "milosrdenstvo" voči homosexuálom. Foto: SITA, AP

VATIKÁN 20. septembra (WEBNOVINY) – Pápež František vo štvrtok opäť vyzval na „milosrdenstvo“ voči homosexuálom, ale aj rozvedeným ľuďom a ženám, ktoré podstúpili interrupcie.

„Musíme nájsť novú rovnováhu, ináč sa celý morálny rebríček cirkvi môže zrútiť ako domček z kariet,“ povedal pontifik vo svojom vôbec prvom rozhovore pre médiá, odkedy nastúpil do čela katolíckej

Pápež ešte v júli vyhlásil, že sa necíti byť oprávnený morálne súdiť homosexuálne orientovaných ľudí. Vo štvrtkovom interview navyše dodal, že cirkev je podľa neho touto témou príliš „posadnutá“.

„Nie je nevyhnutné hovoriť o týchto otázkach celý čas. Dogmatické a morálne učenia cirkvi nie sú ekvivalentné. Cirkevné pastoračné učenie nemôže byť posadnuté doktrínami,“ uviedol. Zastal sa aj rozvedených žien, ako aj tých, ktoré podstúpili umelé prerušenie tehotenstva. „Myslím na ženu, ktorá trpela rozpadom manželstva, počas ktorého podstúpila interrupciu, znovu sa vydala a teraz žije šťastne spolu s piatimi deťmi. Interrupcia ju ťaží a úprimne ju ľutuje,“ vysvetlil pápež.

Obrazom: Pápež František opäť oslovuje ľudí

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pápež František