Pápeža sa pýtali na názor na Trumpa, toto ho na ňom zaujíma

Pápež František navštívil USA
Počas necelého týždňa stráveného v USA má František navštíviť tri veľké americké mestá - Washington, New York a Filadelfiu. Foto: SITA/AP

VATIKÁN 11. novembra (WebNoviny.sk) – Pápež František odmietol v interview vyjadriť osobný názor na novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa a povedal, že ho zaujímajú len dôsledky rozhodnutí zvolených politikov na chudobných ľudí.

Obrazom: Prezidentské voľby v USA

Na otázku talianskeho denníka La Repubblica, čo si František myslí o realitnom magnátovi, ktorého v utorok 8. novembra zvolili za amerického prezidenta, argentínsky pápež odpovedal: „Nevynášam súdy o ľuďoch a politikoch, chcem len vedieť, aké utrpenie spôsobuje ich konanie chudobným a vylúčeným (na okraj spoločnosti).“

Fotografia

František ďalej povedal, že najväčšie obavy má teraz o utečencov a migrantov. Podľa tlačovej agentúry Reuters vyhlásil: „Musíme zbúrať múry, ktoré rozdeľujú.“ Tento rok už skôr pápež povedal, že Trumpov postoj k prisťahovalectvu „nie je kresťanský“. Mal tým na mysli Trumpov sľub vyslovený počas predvolebnej prezidentskej kampane, že postaví na americko-mexickej hranici múr, aby zastavil nelegálnych migrantov.

Hovorca pápeža neskôr uviedol, že nešlo o osobný útok. Najvyššie postavený diplomat Vatikánu zaželal v stredu 9. novembra Trumpovi veľa šťastia pri výkone úradu a vyhlásil, že sa bude modliť za „osvietenie“ novozvoleného prezidenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpPápež František