Pár oslavoval milónovú výhru v lotérii, potom prišiel šok

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

KATOVICE 20. mája (WEBNOVINY) – Manželský pár z poľských Katovíc žil dva dni v presvedčení, že v lotérii Lotto vyhral 14 miliónov zlotých (takmer 3,5 milióna eur). Keď si však prišli výhru vyzdvijnúť, čakalo ich nepríjemné prekvapenie. Namiesto veľkých osláv skončili na polícii.

Loteria
Foto: SITA/AP

Poliaci sa k výhernému tiketu dostali uplynulý víkend v parku. Podľa informácií denníka Fakt na lavičke našli noviny, v ktorých bol vložený aj spomínaný tiket. Po návrate z prechádzky na internete viackrát skontrolovali čísla. Manželia neverili vlastným očiam, keď zistili, že tiket je výherný a vďaka náhode sú z nich milionári.

„Dva dni žili päťdesiatnici ako v rozprávkovom sne, z ktorého boli trpko prebudení,“ uviedol denník. Manželia sa okamžite pochválili aj svojej rodine, zatajili však, ako tiket našli. Ešte v nedeľu usporiadali veľkú oslavu, v pondelok si prišli vyzdvihnúť výhru do katovickej pobočky stávkovej kancelárie.

„Hneď, ako zamestnankyňa kancelárie vložila tiket do kontrolného zariadenia, sa ukázalo, že je falošný,“ uviedol hovorca polície Jacek Pytel. Stávková kancelária privolala políciu, tá teraz zisťuje, kto tiket sfalšoval. Vinníkovi hrozí niekoľkoročné väzenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom