Pár si užíval sex na pláži, teraz im hrozí 15 rokov väzenia

Plaz dovolenka plavanie
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Americkému páru hrozí až pätnásťročný trest odňatia slobody za sex na verejnej pláži, na ktorej sa v tom čase nachádzali aj malé deti. Dvadsaťročnú Elissu Alvarez a 40-ročného Joseho Caballera uznala v pondelok porota vinnými z obscénneho správania. Sudca musí teraz určiť výšku trestu. Oboch obvinených okrem toho zaradia do registra sexuálnych delikventov.

Dvojica súložila vlani 20. júla na pláži vo floridskom mestečku Bradenton Beach a videlo ich pri tom viacero svedkov vrátane maloletých detí. Jedna žena dokonca dvojicu nakrútila a video zverejnila na internete. Ďalšia žena, matka štvorročného dieťaťa, zavolala policajtov, ktorí Alvarez a Caballera zatkli a následne obvinili. Prokurátor pôvodne dvojici navrhol dohodu o vine a treste, na základe ktorej mal Caballero stráviť vo väzení 2,5 roka, zatiaľ čo Alvarez 90 dní.

Touto dohodou by sa taktiež vyhli zaradeniu medzi sexuálnych delikventov. Obaja to však odmietli a rozhodli sa predstúpiť pred súd. Počas procesu pritom popreli, že na pláži súložili. Po vynesení rozsudku prokurátor uviedol, že bude žiadať vyšší trest pre Caballera, pretože už bol v minulosti trestaný za drogový delikt. Dátum oznámenia výšky trestu zatiaľ neoznámili.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.bradenton.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom