Paraglajdista priletel do areálu jadrovej elektrárne

Paraglajdista
Foto: SITA/AP

LYON 2. mája (SITA/AFP) – Aktivista z hnutia Greenpeace v stredu na svojom paraglajdingovom padáku poháňaným motorom priletel do areálu francúzskej jadrovej elektrárne v Lyone.

Informovala o tom polícia aj samotná environmentálna organizácia. Francúz počas letu vhodil do elektrárne dymovnicu a následne so svojím padákom pristál. Bezpečnostné zložky ho krátko na to zatkli.

Greenpeace tvrdí, že touto akciou chceli protestovať proti politike oboch zostávajúcich prezidentských kandidáto, Nicolasa Sarkozyho aj Francoisa Hollanda.

Nepáči sa im, že obaja politickí rivali chcú aj naďalej ponechať Francúzsko závislé od nukleárnej energie. „Chceli sme poukázať na vonkajšie nebezpečenstvo, ako napríklad pád lietadla,“ na jadrový reaktor, uviedla Greenpeace. Aktivisti zorganizovali podobný protest aj v decembri minulého roka, keď prenikli do areálu atómovej elektrárne Cruas na juhu Francúzska. Chceli tak poukázať na to, že elektráreň nie je dostatočne chránená pred prípadnými teroristami, ktorí by tam mohli napríklad odpáliť bombu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Greenpeace