Paralelný slalom žien ovládla snoubordistka Kummerová

Patrizia kummerova
Víťazkou paralelného obrovského slalomu snoubordistiek v ruskom Soči sa stala Švajčiarka Patrizia Kummerová. Foto: SITA/AP Sergei Grits

ROZA CHUTOR 19. februára (WEBNOVINY) – Víťazkou stredajšieho paralelného obrovského slalomu snoubordistiek na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči sa stala Švajčiarka Patrizia Kummerová.

Vo veľkom finále zdolala Japonku Tomoku Takeučiovú, ktorá našla premožiteľku až v úplne poslednej jazde na modrej trati. Dovtedy kráčala súťažou suverénne. Bronz si víťazstvom v malom finále vybojovala domáca Aľona Zavarzinová, nepopulárna štvrtá priečka zostala pre Rakúšanku Inu Meschnikovú.

Obrazom: Streda na olympiáde v Soči

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Účastníčka piatich ZOH Takeučiová bola najlepšia v kvalifikácii a vo vyraďovacích jazdách ju prekonala až Kummerová – na druhý pokus. Po prvom finálovom kole mala 30-ročná rodáka z olympijského Sappora náskok 30 stotín sekundy, ale druhé pokazila a zaostala celkovo o 7,32 s.

Dvadsaťšesťročná Kummerová potvrdila už na svojich prvých ZOH rolu favoritky, je líderkou Svetového pohára v disciplíne a z kvalifikácie postúpila s druhým najlepším súčtom dvoch jázd. Má striebro z paralelného slalomu na MS 1013.

Sitom osemfinále neprešla obhajkyňa vancouverského zlata Nicolien Sauerbreijnová z Holandska, ktorú vyradila Meschniková, ani domáce želiezko v ohni Jekaterina Iľuchinová, strieborná zo ZOH 2010. Vo štvrťfinále sa skončila púť českej pretekárky Ester Ledeckej, nestačila na Kummerovú.

Mimo hry zostala už po kvalifikácii úradujúca majsterka sveta Isabella Laböcková z Nemecka.

Výsledky – paralelný obrovský slalom v snoubordingu ženy:

1. Patrizia Kummerová (Švaj.), 2. Tomoka Takeučiová (Jap.), 3. Aľona Zavarzinová (Rus.), 4. Ina Meschniková (Rak.), 5. Marianne Leesonová (Kan.), 6. Caroline Calveová (Kan.), 7. Ester Ledecká (ČR), 8. Ariane Lavignová (Kan.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ester Ledecká