Paríž otvoril nočné kluby, Tokio zas pre rekordné počty infikovaných vyhlásilo núdzový stav

Diskoteka, hudba
Francúzsko otvorilo nočné kluby i napriek rýchlemu šíreniu delta variantu koronavírusu. Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

V Paríži v piatok po 16 mesiacoch otvorili nočné tanečné kluby. Mnohí to vnímajú ako posledný krok v procese rušenia obmedzení a znak víťazstva nad vírusom. Nočné kluby patrili k zopár prevádzkam, ktoré boli zatvorené od marca 2020. Návštevníci klubov musia predložiť doklad o plnom zaočkovaní alebo čerstvý negatívny test.

Delta variant sa v krajine však šíri rýchlejšie ako postupuje očkovanie. Počet infikovaných sa začína opäť zvyšovať. Prezident Emmanuel Macron sa v pondelok plánuje prihovoriť národu v súvislosti s aktuálnou situáciou a možnými obmedzeniami.

Viac o téme: Koronavírus

Na opačnej strane Zeme, v japonskom Tokiu, zaznamenali 950 nových prípadov infekcie. Je to najvyšší denný nárast za uplynulé dva mesiace. V piatok evidovali 822 nových potvrdených prípadov nákazy. Aj tam sa začína šíriť delta variant.

Premiér Jošihide Suga vo štvrtok vyhlásil v Tokiu núdzový stav, ktorý začne platiť od pondelka a má zabrániť šíreniu vírusu. Japonci sa snažia zrýchliť očkovanie, no doteraz sa im podarilo plne zaočkovať len 16,8 percenta populácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel MacronJošihide Suga