Paríž zavádza povinné nosenie rúšok na verejnosti, výnimku majú len cyklisti či ľudia cvičiaci vonku

Paríž, Francúzsko, koronavírus, rúška
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 28. augusta 12:45

Nárast nových prípadov ochorenia COVID-19 vo Francúzsku prinútil kompetentných k zavedeniu povinnosti nosenia tvárových masiek v Paríži a niekoľkých okolitých oblastiach.

Tento krok prichádza deň po tom, ako „krajina galského kohúta“ zaznamenala 6111 nových infikovaných, čo predstavuje najvyššie číslo od začiatku mája.

Minister sľúbil intenzívnejšie testovanie

Počet tzv. červených zón vo Francúzsku stúpol na 21 a premiér Jean Castex poznamenal, že sa týmito opatreniami chce vyhnúť ďalším prísnym zákazom obmedzenia pohybu. Doplnil, že koronavírus sa vo Francúzsku opäť šíri a ak vláda nebude konať, infekcia sa bude rozpínať nezadržateľným tempom.

Parížska polícia v piatok uviedla, že povinnosť nosenia rúšok nebudú vyžadovať od cyklistov a ľudí, ktorí sa vyberú zacvičiť si do vonkajších priestorov. Minister zdravotníctva Olivier Véran medzičasom sľúbil, že zintenzívni testovanie na koronavírus tak, aby v septembri dosiahol hranicu milión testov týždenne. Chce ich sprístupniť každému, kto bude mať potrebu dať sa otestovať.

Rúška aj na školách

Povinnosť nosenia rúšok zasiahne aj francúzskych školákov, a to všetkých jedenásťročných a starších. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporučila používať tvárové masky v školách od 12 rokov.

Viac o téme: Koronavírus

Napriek prudkému nárastu pozitívne testovaných v ostatných týždňoch zostáva počet obetí na relatívne nízkej úrovni. Dosiaľ z takmer 300-tisíc nakazených vo Francúzsku skonalo vyše 30 500 osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jean Castex