Parížska polícia strieľala na auto pri cieli Tour de France

Tour de France
Očakáva sa, že záverečnú etapu Tour de France prídu do Paríža priamo sledovať státisíce ľudí. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 26. júla (WEBNOVINY) – Polícia v centre Paríža v nedeľu použila strelné zbrane proti autu, ktorého vodič sa pokúsil preraziť zátarasy na miestach, kadiaľ mali o niekoľko hodín prechádzať cyklisti v záverečnej etape Tour de France.

' do \u013eud\u00ed","post_name":"video-peter-sagan-na-podiu-v-parizi-strielal-do-ludi","post_type":"post","post_date":"2015-07-27 09:22:19"}'>'","post_name":"froome-prezil-v-stupani-do-alpe-dhuez-tisice-smrti","post_type":"post","post_date":"2015-07-26 12:29:09"}'>

O udalosti na námestí Place de la Concorde informovala agentúra AP s odvolaním sa na hovorcu francúzskeho policajného zväzu SGP Luca Poignanta. Podľa jeho vyjadrenia pre televíznu sieť BFM žiadny z policajtov neutrpel zranenia. Dodal, že auto s dvojčlennou posádkou napriek streľbe ušlo bez zjavného poškodenia.

Obrazom: Minulý rok v Paríži vyhral Marcel Kittel

Udalosť sa odohrala v čase, keď podľa Poignanta policajti ešte len dokončovali zátarasy ohraničujúce trasu pretekov. Očakáva sa, že záverečnú etapu Tour de France v nedeľu prídu sledovať priamo na Place de la Concorde a priľahlú triedu Avenue des Champs-Élysées státisíce ľudí.

Tour de France (21. etapa)
Foto: Tour de France

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom