Parížsky súd schválil vyrovnanie za daňové úniky, McDonald’s musí zaplatiť 1,24 miliardy eur

A McDonald's restaurant sign is shown in Pittsburgh on Saturday, April 23, 2022. McDonald’s said Thursday, May 19 it has begun the process of selling its Russian business to one of its licensees in the country. The Chicago burger giant said Alexander Govor, who operates 25 restaurants in Siberia, has agreed to buy McDonald’s 850 Russian restaurants and operate them under a new brand.
Foto: AP Photo/Gene J. Puskar

Francúzska pobočka spoločnosti McDonald’s prevádzkujúcej sieť reštaurácií a spriaznené firmy súhlasili so zaplatením 1,24 miliardy eur francúzskemu štátu, aby urovnali prípad, v ktorom bol fast-foodový gigant obvinený z daňových únikov. Urovnanie vo štvrtok schválil súd v Paríži, informovala francúzska finančná prokuratúra.

McDonald’s uviedol, že vyrovnanie bolo výsledkom „produktívnych diskusií“ s francúzskymi daňovými úradmi. Rozhodnutie znamená, že vyšetrovanie daňových podvodov zamerané na spoločnosť, ktoré začali po právnej sťažnosti odborov v roku 2016, uzavrú.

Spoločnosť bola obvinená z ukrývania francúzskych ziskov v Luxembursku, kde je nižšia daň, v rokoch 2009 až 2020 a z vykazovania umelo nízkych ziskov vo Francúzsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie McDonald's