Parlament neodvolá Mikulca z funkcie, Fico podľa Grendela možno navrhne udeliť Bielu vranu Kováčikovi či Gašparovi

Gábor Grendel
Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO). Foto: archívne, SITA/Kancelária Národnej rady SR.

Národná rada SR (NR SR) v utorok 15. júna Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra neodvolá. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).

„Smer a Hlas nás trochu poučia, ako treba riadiť ministerstvo vnútra, lebo veď oni to vedia najlepšie. Robert Fico možno na záver schôdze navrhne udeliť Bielu vranu Dušanovi Kováčikovi, Tiborovi Gašparovi a Norbertovi Bödörovi,“ napísal Grendel.

Mikulec bude čeliť odvolávaniu z funkcie na mimoriadnej schôdzi NR SR, ktorá sa začína v utorok 15. júna o 9:00. Návrh na zvolanie schôdze iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Ministrovi vnútra vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Naopak, za jeho odvolanie budú hlasovať koaliční poslanci Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská (obaja Sme rodina).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikGábor GrendelNorbert BödörRobert FicoRoman MikulecTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDZa ľudí