Parlament upravil rozpis schôdzí, rátajú aj s voľbami

Skončili sa komunálne voľby, Slováci volili tretí raz v roku
Uzatvorenie volebných miestností a následné sčítavanie hlasov po ukončení komunálnych volieb 2014. Banská Bystrica, 15. november 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) – S termínom parlamentných volieb 5. marca 2016 počíta aj upravený harmonogram schôdzí Národnej rady SR na tento a budúci rok. V novom roku by sa mala pred celoštátnymi voľbami konať už len jedna schôdza, a to od 26. januára do 5. februára. Poslanci by počas nej mali odsedieť v parlamente osem rokovacích dní.

Zmenil sa aj rozpis schôdzí na jeseň tohto roka. Pôvodne mali poslanci absolvovať na jeseň tri schôdze, ako býva dlhodobým zvykom. Teraz sa termín septembrovej schôdze posunul o týždeň neskôr, z 8. na 16. septembra a septembrová schôdza sa zlúčila s októbrovou. Predpokladá sa, že zlúčená schôdza potrvá päť rokovacích týždňov.

Posledné tohtoročné zasadnutie parlamentu sa má začať 10. novembra, schôdza, na ktorej poslanci schvaľujú zákon roka, teda rozpočet, by sa mala skončiť 10. decembra. Upravený harmonogram schôdzí do konca volebného obdobia schválilo poslanecké grémium.

Premiér Robert Fico pred časom na kontrolnom dni na ministerstve školstva avizoval, že schválením návrhu štátneho rozpočtu sa skončí legislatívna činnosť vlády. „Na rok 2016 legislatíva končí, pretože január, február, marec treba rátať s klasickými kampaňami, ktoré budú spojené s voľbami do národnej rady, ktoré sa budú organizovať 5. alebo 6. marca 2016,“ povedal Fico začiatkom marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky