Parlamentné voľby by vyhral Pellegriniho Hlas, progresívci by predbehli tri strany

Peter Pellegrini, Hlas-SD
Líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini (v strede). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Voľby by začiatkom novembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho so ziskom 20,3 percenta voličov.

Na druhom mieste by sa umiestnilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorému by svoj hlas odovzdalo 16,6 percenta oslovených.

Sedem strán v parlamente

Tretie miesto by obsadila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 12,5 percenta účastníkov prieskumu.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila spoločnosť Median SK v dňoch 6. až 11. novembra na vzorke 1 018 respondentov starších ako 18 rokov.

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Kollárovci by tesne prešli

Na ďalších miestach sa v prieskume umiestnili Progresívne Slovensko (7,3 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (6,9 percenta), Smer – sociálna demokracia (6,3 percenta) a hnutie Sme rodina (5,8 percenta).

Brány parlamentu by neprekročilo Kresťanskodemokratické hnutie (4,4 percenta), Za ľudí (4,1 percenta), Strana maďarskej komunity (3,2 percenta), Slovenská národná strana (2,4 percenta), Dobrá voľba (2,3 percenta), Most-Híd (1,6 percenta) a Vlasť (1,5 percenta).

Na voľbách by sa zúčastnilo 73 percent oslovených voličov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSMER-SD