Do parlamentu sa vrátil bývalý vedúci úradu vlády počas vlád Fica, novým poslancom je aj Vavrek

Štefan Vavrek
Nový poslanec parlamentu za stranu Most-Híd Štefan Vavrek skladá poslanecký sľub počas rokovania 34. schôdze Národnej rady SR po jedenásťtýždňovej prestávke od posledného zasadnutia pléna parlamentu. Bratislava, 11. september 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Do NR SR v utorok ako poslanec nastúpil Igor Federič, ktorý bol vedúcim úradu vlády počas vlád Roberta Fica.

Po Ficovej demisii aj Federič abdikoval 30. júna a k 1. júlu 2018 si uplatnil poslanecký mandát. Vo funkcii vedúceho úradu vlády Federič pôsobil od 4. apríla 2012. Jeho odvolanie z funkcie schválili ministri 27. júna na rokovaní vlády. Z parlamentu tak vypadol Peter Náhlik, ktorý bol od roku 2016 náhradníkom za Federiča.

Novým poslancom je aj Vavrek

Ďalším novým poslancom v NR SR je za Most-Híd Štefan Vavrek, ktorý nahradí Editu Pfundtner. Vláda ju vymenovala za štátnu tajomníčku na ministerstve spravodlivosti. Vavrek v utorok v úvode zložil poslanecký sľub.

Poslanci schválili program 34. schôdze, ktorý má 93 bodov. Poslanci prerokujú napríklad zákon o politických stranách. Na septembrovej schôdzi poslanci budú voliť dvoch členov Správnej rady Ústavu pamäti národa.

Návrh Remišovej a Grendela neprešli

Na pondelkovom grémiu sa poslanci dohodli, že parlament bude v septembri zasadať aj v pondelok, avšak v tieto mimoriadne dni nebudú poslanci hlasovať. Hlasovať poslanci nebudú ani v piatok a ani v utorok predpoludním o 11:00. O zastropovaní dôchodku budú zákonodarcovia rokovať na konci septembrovej schôdze.

Opozícia sa snažila do programu schôdze presadiť svoje návrhy. Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová navrhovala hlasovanie o novele vysokoškolského zákona preložiť na záver parlamentnej schôdze. Jej návrh neprešiel. Gábor Grendel z OĽaNO navrhoval, aby NR SR rokovala o novej bezpečnostnej a obrannej stratégie. Ani jeho návrh väčšina nepodporila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Edita PfundtnerGábor GrendelIgor FederičPeter NáhlikŠtefan VavrekVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky