Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PAS
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: PAS
16. 11. 2011 16:08 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia

PAS oslavuje 10. výročie vzniku

BRATISLAVA 16. novembra (WBN/PR) – Podnikateľská aliancia Slovenska včera oslávila 10. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa uskutočnilo Výročné zasadnutie, na ktorom členovia PAS diskutovali o aktivitách aliancie realizovaných v uplynulom období a ďalšom smerovaní PAS. Členovia súhlasili s pokračovaním dlhodobých projektov monitoringu podnikateľského prostredia prostredníctvom Indexu podnikateľského prostredia a Správy o globálnej konkurencieschopnosti ako aj s ďalšími pravidelnými aktivitami, ktorým sa PAS venuje už viacero rokov.

Za najdôležitejší projekt tohto roku označili členovia PAS iniciatívu Zamedzenie nekalého podnikania, ktorej cieľom bolo identifikovať najčastejšie sa vyskytujúce podvodné praktiky v podnikateľskom prostredí a navrhnúť opatrenia na ich obmedzenie. Výsledkom projektu je súbor 36 opatrení na potláčanie nekalého podnikania a etický kódex podnikateľov proti nekalému podnikaniu. Členovia PAS zdôraznili potrebu presadzovania navrhovaných odporúčaní do praxe v predvolebnom období a po zostavení novej vlády. Ako ďalšie priority označili zlepšovanie vymáhateľnosti práva, znižovanie byrokracie, obmedzovanie korupcie a zintenzívňovanie spolupráce medzi podnikmi a vzdelávacími inštitúciami.

Na výročnom zasadnutí PAS vedúci predstavitelia jej členskej základne po siedmy raz zvolili za prezidenta PAS Martina Krekáča, predsedu Správnej rady JENEWEIN GROUP. Viceprezidentom PAS sa stal Ondrej Smolár, výkonný riaditeľ spoločnosti Soitron, a. s., výkonným riaditeľom aliancie zostáva Róbert Kičina.

V rámci spoločenskej časti programu výročného zasadnutia diskutovali členovia PAS so spoluzakladateľom PAS a súčasným ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugenom Jurzycom o stave vzdelávacieho systému na Slovensku a aktivitách ministerstva na zlepšenie kvality vzdelávania na Slovensku. Minister vo svojom príhovore vyzdvihol nadpriemernú efektívnosť výdavkov na školstvo, no priznal aj rezervy v kvalite vzdelávacích programov, čo chce riešiť znižovaním informačnej nerovnosti medzi školami a záujemcami o štúdium.

Profil Martina Krekáča, prezidenta PAS, možno nájsť na adrese:

http://alianciapas.sk/menu_o_nas_prezident.htm

PAS združuje predstaviteľov podnikateľskej sféry na Slovensku, ktorí uprednostňujú celoplošné skvalitňovanie podnikateľského prostredia pred napĺňaním subjektívnych individuálnych a rezortných záujmov. Podnikateľské subjekty združené v PAS sa snažia presadzovať princípy zákonnosti, etickosti, solidárnosti a transparentnosti v podnikaní. Podniky združené v PAS dosahujú ročné tržby na úrovni 367 mld. Sk a zamestnávajú približne 64-tisíc pracovníkov.

Odporúčané články

Odplata bude krvavá Štyria Česi nelegálne prešli slovensko-ukrajinskú hranicu, mali na to kuriózny dôvod

Neprehliadnite

NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky Aktualizované: Na celom Slovensku hrozia búrky, pre dva okresy je vydaná aj vyššia výstraha Aktualizované: Slovenská K4 získala bronz na svetovom šampionáte a vybojovala aj olympijské miestenku Priemerný zamestnanec na Slovensku potreboval na zaplatenie daní odpracovať viac ako 228 dní Novomanželia zomreli niekoľko minút po svadbe, ich auto sa po zrážke s nákladiakom prevrátilo V lokalite Javorový vrch horí lesný porast, zasahuje viac ako 30 hasičov

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X