Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Colníci zaistili stovky tisíc cigariet
Colníci zaistili viac ako 600-tisíc cigariet ešte 3. februára, keď v ranných hodinách zastavili auto s košickými značkami. Colníci skontrolovali nákladný priestor vozidla, v ktorom našli viac ako tritisíc kartónov cigariet bez označenia platnými slovenskými kolkami. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške zhruba 54 800 eur a únik na DPH 18 554,43 eur. Foto: SITA/Finančné riaditeľstvo SR
25. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Pašeráci cigariet na východe nepochodili

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Colníci z Maťoviec v okrese Svidník odhalili minulý týždeň tri prípady nelegálnej prepravy cigariet z Ukrajiny cez širokorozchodnú trať. Išlo o 292-tisíc kusov cigariet, teda 1 460 kartónov, ktoré neboli označené kontrolnými známkami. Predstavuje to finančný únik na cle a daniach vo výške viac ako 40-tisíc eur. Agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úrad Michalovce Klára Baloghová.

Colníci našli 22. augusta v noci pri kontrole vlaku na železničnom colnom priechode Maťovské Vojkovce 120-tisíc kusov nelegálne dovezených ukrajinských cigariet. Ukryté boli v čiernych igelitových škatuliach v spodnej časti jedného z vagónov pod železnou rudou. Vlak smeroval z ukrajinského Krivého Rogu do slovenských železiarní. Finančný únik predstavoval 16 312 eur.

V druhom prípade colníci 24. augusta skoro ráno spozorovali pri širokorozchodnej trati pri Maťovských Vojkovciach dve podozrivé osoby, ktoré niesli na pleciach čierne igelitové tašky. Pašeráci sa však pokúsili ujsť, no neúspešne, hliadka použila donucovacie prostriedky. Juraj Č. z Maťovských Vojkoviec a David K. z Kráľovského Chlmca nezákonne prepravovali 52-tisíc kusov cigariet s ukrajinskými kontrolnými známkami. Colníci oboch zadržali. V tomto prípade únik predstavoval takmer osemtisíc eur.

V rovnaký deň colníci opäť odhalili pri kontrole vlaku v Maťovských Vojkovciach 120-tisíc kusov cigariet. Znovu boli ukryté pod železnou rudou v čiernych igelitových škatuliach. Finančný únik predstavoval 16 312 eur.

Všetky tri prípady prevzal Kriminálny úrad finančnej správy, zadržané osoby vyšetrovateľ obvinil a v prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.

Odporúčané články

Žilinskí colníci evidujú výrazný pokles obchodov s Ukrajinou Colníci zadržali zakázanú látku v poštovej zásielke

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...