Pašeráka z tunela obžalovali, mal u seba cigarety z Ukrajiny

Detailné zábery pašeráckeho tunelu
Na slovensko-ukrajinskej hranici fungoval minimálne jeden rok 700 metrov dlhý tunel, ktorým sa z Ukrajiny pašovali tabakové výrobky a možno aj osoby. Tunel medzi Vyšným a Nižným Nemeckým a ukrajinským Užhorodom je v hĺbke asi šesť metrov. Bratislava, 19. júl 2012. Foto: SITA/PPZ

KOŠICE 31. januára (WEBNOVINY) – Okresná prokurátorka v Michalovciach podala obžalobu na Tomáša V. (1953) z Bratislavy za zločin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Vo štvrtok o tom informoval košický krajský prokurátor Milan Filičko.

Podľa prokurátora obžalovaný od presne nezisteného času do 18. júla 2012 prechovával na pozemku vo Vyšnom Nemeckom 13 100 kartónov cigariet bez slovenskej kontrolnej známky.

Cigarety boli nezákonne prepravené doposiaľ neznámymi osobami z Ukrajiny na Slovensko cez vybudovaný podzemný koľajový tunel, ústiaci na uvedenom pozemku. Cigarety boli v upravenom otvore v návese nákladného motorového vozidla.

Tomáš takýmto konaním spôsobil škodu na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške vyše 350 000 eur. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Proti druhému obvinenému Štefanovi H. zo Sládkovičova, ktorý bol stíhaný pre spolupáchateľstvo k uvedenému trestnému činu okresná prokurátorka v Michalovciach trestné stíhanie zastavila, pretože je nepochybné, že skutok nespáchal. Vykonaným dokazovaním totiž neboli zabezpečené dôkazy, ktoré by preukázali účasť Štefana H. na skutku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom