Päť extrémne jednoduchých trikov, ktoré musíš urobiť, aby tvoje fotografie vyzerali ako od profesionála

adobe photoshop express, smartfón
youtube.com

Úprava fotiek je oveľa jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Rôzne programy a appky z teba zaručene urobia pána fotografa. Ak máš systém iOS alebo Android, stiahni si zadarmo Adobe Photoshop Express a pusti sa do úprav.

Päť bežných foto problémov, ktoré trápia nejedného fotiaceho, s týmto návodom zaručene opravíš za pár sekúnd. *good*

adobe photoshop express, smartfón
MELBOURNE 16. januára (WEBNOVINY) - Hneď úvodný deň hlavných súťaží dvojhry na Australian Open v Melbourne priniesol drámu, ktorá sa zvykne spájať práve s grandslamovými tenisovými turnajmi. Domáci talent Bernard Tomic prekonal v 1. kole singla mužov španielskeho semifinalistu tohto podujatia zo sezóny 2009 Fernanda Verdasca nasadeného ako dvadsiateho druhého na dvorci v Rod Laver Arene za 4:11 h 4:6, 6:7 (3), 6:4, 6:2, 7:5 a po triumfe konštatoval: "Všetko je možné, len sa o to musíte stále pokúšať." Ešte len 19-ročný Tomic, 38. vo svetovom rebríčku ATP, zvládol druhý obrat z 0:2 na sety vo svojej kariére, vlani sa mu to podarilo vo wimbledonskom 2. kole v dueli s Rusom Igorom Andrejevom. "Vo Wimbledone som tiež prehral úvodné dva sety a nakoniec z toho bolo štvrťfinále. Netreba sa vzdávať. V takýchto momentoch sa človek o sebe veľa naučí, viete, čo môžete od svojej hry v budúcnosti očakávať," skúsene komentoval Tomic. Tomicov výkon bol koncentrovanejší a vyrovnanejší Proti o 10 rokov staršiemu ľavákovi Verdascovi (24.) predviedol napriek vekovému rozdielu a z neho plynúcemu deficitu skúseností koncentrovanejší a celkovo vyrovnanejší výkon. Ku koncu bol aktívnejší, nápaditejší a úderovo istejší. So stúpajúcou teplotou na dvorci išiel hore aj jeho výkon, zatiaľ čo Verdascov upadal. "Pomohol mi kondičný tréning z uplynulých dvoch - troch mesiacov. Čisto vôľou nemôžete v takejto horúčave obrátiť zápas ako tento. Myslím si, že to bolo vyslovene o fyzičke. Príprava sa oplatila," povedal Tomic. V tomto zápase síce nastrieľal o 13 "winnerov" menej (44:57), ale súpera potopili nevynútené chyby (83:60). Španiel dal 15 es, značne ich však vykompenzoval 11 dvojchybami. Austrálsky reprezentant s nemeckým rodiskom a balkánskym pôvodom Tomic využil v rozhodujúcej časti až šiesty brejkbal, sám v tomto sete nečelil žiadnej hrozbe straty podania. Víťaz exhibičného prípravného turnaja v Kooyongu Tomic sa revanšoval bývalému siedmemu hráčovi renkingu Verdascovi za prehru 4:6, 2:6 zo sezóny 2009 v Sydney. Španiel teraz má v "maratónoch" bilanciu 15:9, Austrálčan 2:1. Aj rôznymi kontroverziami zviditeľnený štvrťfinalista vlaňajšieho Wimbledonu Tomic štartuje na tzv. Grand Slame Ázie a Pacifiku medzi seniormi štvrtý raz, ešte nikdy sa nelúčil v 1. kole. Vlani sa dostal medzi najlepších 32. Tento výsledok si minimálne zopakuje, ak v 2. kole zvládne Američana Sama Querreyho. V sezóne 2008 sa v Melbourne Parku radoval z titulu v súťaži chlapcov. [textbox align="none"] Dvojhra mužov - 1. kolo: Bernard Tomic (Aus.) - Fernando Verdasco (Šp.-22) 4:6, 6:7 (3), 6:4, 6:2, 7:5 za 251 minút [/textbox]

1. Orezať

Aj tebe sa pri fotení často stáva, že na obrázku okrem veci, ktorú chceš naozaj odfotiť, zachytíš aj veľa balastu? S týmto si poradíš veľmi ľahko. V Adobe Photoshop Express si zvolíš v menu crop tool a už len vyberieš, čo presne chceš vyrezať. Ak po čase zmeníš názor, stačí jednoducho použiť „anulovacie“ tlačidlo a vráti sa ti pôvodná fotka.

2. Zaostriť

Rozmazané, nejasné fotky sa dajú opraviť rovnako jednoducho. Klikni na sharpen ikonu v menu a môžeš zmeniť jas a zaostrenie. Začni proces a použi nástroj na vybratie toho najvhodnejšieho zaostrenia pre tvoj obrázok.

3. Červené oči

Tento problém je pri fotkách nepríjemný. Všetko vyzerá super, len ľudia (poprípade tvoj pes, leguán či mačka) majú červené oči (či tak trochu divne lesklé). J Aj toto sa dá veľmi ľahko opraviť. Klikni na ikonku oka a potom si vyber možnosť Red Eye Auto Detect & Correct pre automatické riešenie, alebo si vyber druhú možnosť a červené oči poopravuj manuálne. Je to na tebe.

4. Vyrážky :-D

Netvár sa, že si nikdy nemal problémy s pleťou. Fotky si pamätajú aj to, na čo by si najradšej zabudol. Proti takýmto nedostatkom môžeš bojovať, keď si vyberieš ikonu náplasť. Pomôže ti odstrániť rôzne bodky, špinky alebo nedostatky. Klikni najprv na náplasť a potom na miesto, ktoré chceš „zakryť“. A všetko sa vyrieši samo…

5. Tmavosť

Napriek tomu, že dnešné smartfóny majú množstvo funkcií a robia stále lepšie fotografie, niekedy sa tmavej fotke nedá vyhnúť. Dobrá správa je, že aj toto sa dá vyriešiť. Adobe Photoshop Express dokáže jednoducho upraviť kontrastnosť, expozíciu, tiene či odtiene farieb. Opäť postačí, že klikneš na linky s bodkami a jednoducho vyberieš si tú možnosť, ktorá ti vyhovuje.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom