Päť štátov Mexika označili za extrémne nebezpečné pre cestovateľov

Mexiko, drogová vojna
Foto: ilustračné, SITA/AP

MEXIKO 11. januára (WebNoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov vyzvalo turistov úplne sa vyhýbať piatim štátom Mexika, v ktorých stúpa kriminalita a množia sa konflikty medzi gangmi. Pre štáty Colima, Guerrero, Michoacán, Sinaloa a Tamaulipas preto zdvihli stupeň ohrozenia na najvyšší, ktorý reprezentuje štvorka.

Dostali sa tak do rovnakej kategórie, kde sú aj konfliktmi zmietané krajiny ako Afganistan, Irak a Sýria. Predbežné štatistiky pritom naznačujú, že v Mexiku sa stal najväčší počet vrážd za rok 2017. Krajina naposledy získala toto neblahé prvenstvo v roku 2011 s 27-tisíc zaevidovanými vraždami.

Americké ministerstvo zahraničných vecí je znepokojené násilnou trestnou činnosťou vo všetkých piatich spomínaných štátoch, zároveň však vydalo špeciálne varovania pre jednotlivé z nich.

V štáte Tamaulipas napríklad varuje pred cestovaním súkromnými či verejnými autobusmi, keďže ozbrojené skupiny unášajú cestujúcich ako rukojemníkov a potom žiadajú výkupné. V štáte Guerrero pôsobia ozbrojené jednotky v mnohých oblastiach nezávisle od štátu. Ich členovia často zablokujú cestu a voči cestujúcim sa správajú násilnícky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom