Päťročné dievčatko predávalo limonádu, dostalo pokutu 150 libier

Dievca.jpg
Dievčatko dostalo pokutu. Foto: youtube.com

LONDÝN 21. júla (WebNoviny.sk) – Päťročné dievčatko dostalo pokutu 150 libier za to, že predávalo za 50 pencí (asi 56 centov) limonádu pre účastníkov festivalu. Otec dieťaťa Andre Spicer uviedol, že jeho dcéra si rozložila malý stolík v štvrti Mile End vo východnom Londýne, kam tisíce ľudí smerovali cez víkend na Lovebox Festival. Podľa jeho slov sa po pokute od miestnych úradníkov rozplakala a povedala mu, že „spravila niečo zlé“.

Spicer povedal, že jeho dcéra vždy túžila po tom postaviť si stánok blízko ich domu. „Chcela len vidieť úsmevy na ich tvárach. Bola na seba hrdá,“ poznamenal otec. Toho podľa jeho slov postup štyroch úradníkov, ktorí za nimi po chvíli prišli, značne šokoval. Začali ich totiž natáčať na mobil a čítať z hrubých predpisov dôvody, prečo nemôžu predávať. „Myslel som, že nám jednoducho povedia, aby sme sa zbalili a odišli,“ dodal.

Hovorca miestneho úradu sa neskôr za necitlivý postup zamestnancov ospravedlnil a pokutu zrušili, informovala v piatok britská spravodajská stanica BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom