Paul McCartney dostane Cenu Kennedyho Centra

Stella McCartney
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) – Paul McCartney dostane v decembri prestížnu Cenu Kennedyho Centra. Priamo v Bielom dome vo Washingtone jeho, Oprah Winfrey, choreografa Billa T. Jonesa, skladateľa Jerryho Hramnana a country hviezdu Merleho Haggarda za prínos americkej kultúre ocení osobne prezident USA Barack Obama. „Títo ľudia strávili svoj život obohacovaním, inšpirovaním a pozdvihovaním kultúrneho života nášho národa a celého sveta,“ uviedol predseda Kennedyho Centra David M. Rubenstein.

Sir Paul je jedným z najvplyvnejších a najúspešnejších skladateľov a hudobníkov všetkých čias, jeho hudba nepretržite menila tvorbu a vnímanie hudby vo svete,“ dodal. „Prezident Kennedy bol pre nás v 60-tych rokoch ikonou, z pozície prezidenta inšpiroval toľko ľudí, že je obrovskou cťou pre mňa ako dieťa Liverpoolu prijať túto poctu,“ uviedol bývalý člen legendárnych The Beatles.

Ceny Kennedyho Centra vznikli v roku 1978 a ich význam sa prirovnáva k zisku rytierskeho titulu vo Veľkej Británii alebo francúzskemu vyznamenaniu Čestnej légie. Medzi predchádzajúcimi ocenenými sú aj režiséri Steven Spielberg a Martin Scorsese, speváčka Tina Turner, herečka Elizabeth Taylor alebo operný spevák Luciano Pavarotti.

Informácie zverejnila webová stránka news.bbc.co.uk

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaElizabeth TaylorMartin ScorseseOprah WinfreyPaul McCartneySteven SpielbergTina Turner