Paulína Bátovská Fialková mala v Pokljuke na dosah pódium, po výbornom bežeckom výkone skončila štvrtá

Paulína Bátovská Fialková
Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková počas rýchlostných pretekov na 7,5 km v slovinskej Pokljuke. Foto: SITA/AP

Slovenská reprezentantka Paulína Bátovská Fialková atakovala pódium vo štvrtkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v seriáli Svetového pohára v slovinskej Pokljuke, napokon ju klasifikovali na 4. priečke a je to jej zatiaľ najlepší výsledok v SP v tejto sezóne, za ktorý si pripísala 50 bodov do hodnotenia.

Tridsaťročnú rodáčku z Brezna o jubilejné desiate pódium v kariére pripravila chyba pri predposlednom výstrele. V prípade čistej streľby by dokonca atakoval čas víťazky.

Štvrtýkrát počas sezóny v Top 10

Slovenka predviedla výborný bežecký výkon a s výnimkou spomenutej jednej chyby v „stojke“ sa kvalitne prezentovala aj na strelnici.

Štvrtýkrát v tomto ročníku sa dostala do Top 10, predtým bola ôsma vo vytrvalostných pretekoch vo fínskom Kontiolahti, desiata v stíhačke v rakúskom Hochfilzene a siedmy v šprinte vo francúzskom Annecy.

Pódiové priečky vo štvrtok obsadili pretekárky, ktoré na strelnici nespravili ani jednu chybu. Zvíťazila Švédka Elvira Öbergová pred Francúzkou Juliou Simonovou (+6,9 s) a Taliankou Dorotheou Wiererovou (+18,7 s). Bátovská Fialková na víťazku stratila 26,5 sekundy, od pódia ju delilo 7,8 sekundy.

Štartovali len dve Slovenky

Líderkou hodnotenia SP zostala Simonová, druhá je štvrtková víťazka. V hodnotení disciplíny je na čele Nemka Denise Herrmannová-Wicková, ktorú v Pokljuke klasifikovali na šiestej pozícii.

Štvrtkové preteky absolvovali len dve Slovenky zo štyroch. Ivona Fialková ešte v stredu avizovala svoju absenciu pre chrípku, na štart sa napokon nepostavila ani Zuzana Remeňová.

Jej sestra Mária Remeňová spravila na strelnici dve chyby a nedostala sa do elitnej šesťdesiatky, nepredstaví sa tak v sobotňajších stíhacích pretekoch.

Viac k osobe Ivona FialkováMária RemeňováPaulína Bátovská FialkováZuzana Remeňová