Pavlendová triumfovala na pretekoch s hromadným štartom a získala majstrovský titul

Alžbeta Pavlendová
SLovenská cyklistka Alžbeta Pavlendová sa stala majsterkou Slovenska v cestnej cyklistike. Foto: SITA/AP

ŽIAR NAD HRONOM 24. júna (Webnoviny.sk) – Majsterkou Slovenska v cyklistických pretekoch s hromadným štartom žien sa v sobotu v Žiari nad Hronom stala Alžbeta Pavlendová.

Na 82 km dlhej trati so štartom aj cieľom v Žiari nad Hronom triumfovala táto špecialistka na dráhovú cyklistiku z tímu CK Dukla Bratislava s náskokom 4 sekúnd pred Jankou Keseg Števkovou (Outsiterz) a 35 sekúnd pred Terezou Medveďovou (Bepink Cogeas).

Štyridsiatnička a cyklistická obojživelníčka Keseg Števková vo štvrtok získala domáci titul v časovke, takže len 4 s ju v sumáre delili od víťazného double. Z pôvodne 11-členného štartovného poľa iba 9 cyklistiek MSR dokončilo preteky.

Nosková je českou majsterkou

Českou majsterkou sa stala Nikola Nosková a po triumfe v časovke získala double. Spolujazdkyňa Terezy Medveďovej z tému Bepink Cogeas dosiahla rovnaký čas ako najrýchlejšia Slovenka Pavlendová (2:15:22 h). Pavlendová obsadila v sumáre MSR a ČR tretie miesto za Noskovou a Luciou Hochmannovou.

V zápolení slovenských junioriek ostatnému štartovnému poľu odskočili dve členky CyS Akadémie Petra Sagana a napokon sa majsterkou stala Petra Machálková, ktorá o 4 s zdolala Luciu Michaličkovú. Tretia skončila s odstupom 8:24 min Lucia Hrtánková (Finančné centrum team).

V cieli evidovali v stanovenom limite 8 cyklistiek. Českou majsterkou sa stala Kamila Janů (KH Tour – BH Bikes team).

Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike

• sobota:

MSR – preteky s hromadným štartom – ženy (82 km): 1. Alžbeta Pavlendová (CK Dukla Bratislava) 2:15:22 h, 2. Janka Keseg Števková (Outsiterz cycling) +4 s, 3. Tereza Medveďová (Bepink Cogeas) +35.

MSR – preteky s hromadným štartom – juniorky (82 km): 1. Petra Machálková 2:17:32 h, 2. Lucia Michaličková (obe CyS Akadémia Petra Sagana) +6 s, 3. Lucia Hrtánková (Finančné centrum team) +8:24.

MSR a ČR – ženy – celkové poradie: 1. Nikola Nosková (ČR/Bepink Cogeas) 2:15:22 h, 2. Lucie Hochmannová (ČR/Dukla Praha), 3. Alžbeta Pavlendová (SR/CK Dukla Bratislava), 4. Jarmila Machačová (ČR/Dukla Praha) – všetky rovnaký čas ako víťazka, 5. Tereza Neumanová (ČR/Dukla Praha) +4 s, 6. Janka Keseg Števková (SR/Outsiterz) +4,…9. Tereza Medveďová (SR/Bepink Cogeas) +35.

Zostávajúci program MSR a ČR v cestnej cyklistike 2017:

sobota 24. júna: preteky s hromadným štartom juniorov na 110 km (16.00)
nedeľa 25. júna: preteky s hromadným štartom mužov a pretekárov do 23 rokov na 193 km (10.00)