Pavlovi Hrušovskému podpora poslancov nestačí, skúsi petíciu

Pavol hrusovsky
Zľava: Premiér Robert Fico, kandidát na prezidenta Pavol Hrušovský a predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Prezidentský kandidát KDH a Most-Híd Pavol Hrušovský bude zberať podpisy pod kandidatúru medzi občanmi, aj keď má dostatočnú podporu od poslancov NR SR.

So zberom podpisov by mal začať po regionálnych voľbách. „Predpokladám, že Pavol Hrušovský po schválení v sobotu na Rade KDH svoju kandidatúru podporí zberom podpisov od občanov,“ povedal v stredu pre agentúru SITA podpredseda KDH Pavol Abrhan.

Podľa neho začne so zberom podpisov po regionálnych voľbách. „Ako sa dve funkcie nedajú podľa nás robiť dobre naraz, tak ani dve kampane. Zber podpisov je už súčasťou prezidentskej kampane,“ konštatoval Abrhan.

Hrušovský už v júli avizoval, že v prípade prezidentskej kandidatúry bude zbierať podpisy od ľudí pod petíciu, ktorá je potrebná pre kandidatúru. Kandidát potrebuje pre účasť vo voľbách zozbierať minimálne 15-tisíc podpisov.

Zber podpisov pod petíciu je podľa Hrušovského len technika, ako autorizovať ústavne a zákonne prezidentskú kandidatúru. “Paralelne s podporou poslancov NR SR si myslím, že by bolo dobré a vhodné sa aj cez petíciu občanov pokúsiť zistiť sympatiu a názory,“ dodal.

Na kandidatúru na prezidenta je potrebných buď 15 podpisov poslancov NR SR, alebo 15-tisíc podpisov pod petíciu od občanov. Podpora KDH a Mostu-Híd Hrušovskému 15 podpisov poslancov zaručuje. KDH chce však osloviť aj poslancov iných parlamentných strán.

„Budeme oslovovať individuálne poslancov opozičných strán. Nepredpokladáme totiž, že by sa niekto z poslancov Smeru-SD odvážil podpísať pod prezidentskú kandidatúru Hrušovského,“ dodal Abrhan.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol AbrhanPavol Hrušovský