Pavol Frešo chce byť opäť bratislavským županom, kandidovať bude ako nezávislý

Pavol Frešo
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo počas tlačovej besedy, na ktorej ohlásil opätovnú kandidatúru na post šéfa BSK. Bratislava, 30. august 2017. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo bude v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) kandidovať na post predsedu BSK. Oznámil to v stredu na tlačovej konferencii s tým, že kandidovať bude ako nezávislý kandidát.

Svoju kandidatúru chce Pavol Frešo postaviť najmä na nosnej téme jeho predvolebnej kampane a ňou je doprava zadarmo pre obyvateľov kraja s trvalým pobytom. “Princíp je jednoduchý – Bratislava chce môj trvalý pobyt a tým aj podielové dane a výmenou mi ponúka účasť na verejnej doprave zadarmo, čo pre rodinu s deťmi nie je zanedbateľná položka,“ uviedol Frešo.

Dodal, že podľa výpočtov by kraj a mesto vďaka trvalému pobytu získali viac, než je prímestská a mestská doprava schopná získať na lístkoch od cestujúcich. Vo volebnom programe sa predseda BSK nebude vyhýbať ani témam, ako je školstvo, oprava miestnych komunikácií a ďalšie.

Pavol Frešo je od roku 2009 predsedom Bratislavského samosprávneho kraja.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Frešo
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)