Pavol neplatil výživné, súd ho poslal na rok za mreže

Sudca sudy kladivko
Slovenské súdy nie sú podľa názoru občanov nezávislé. Foto: ilustračné, Shutterstock

BANSKÁ BYSTRICA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Trest jeden rok odňatia slobody nepodmienečne za neplatenie výživného potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 32-ročného Pavla Harazína z Vígľašskej Huty, časť Kalinka. Dlh voči synovi, ktorý žije s matkou Miroslavou, dosiahol 1 890 eur.

Otec povinnosť prispievať na päťročného Jakuba ignoruje. K neplneniu vyživovacej povinnosti sa priznal na hlavnom pojednávaní a sľúbil rest vyrovnať. Okresný súd vo Zvolene Harazína poslal na rok do väzenia, pretože za neplnenie vyživovacej povinnosti ho už v roku 2014 odsúdili na podmienku a ďalší podmienečný trest nebolo možné uložiť.

V minulosti osemkrát súdne trestaný Harazín sa voči ročnému väzeniu odvolal. Žiadal, aby odvolací súd upustil od ďalšieho potrestania, pretože v súčasnosti si odpykáva súhrnný nepodmienečný trest 37 mesiacov a to je pre neho dostatočné na nápravu. Odvolací senát mu nevyhovel s tým, že nie je na to dôvod.

Poukázal na Harazínovu kriminálnu minulosť i skutočnosť, že za neplatenie výživného dostal podmienku. Nepoučil sa, ani nezaplatil a dlh voči potomkovi narástol. Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom