Aktualizované: Pavla Ruska pustili z väzby na slobodu, ale musí nosiť náramok

Fc8a4328.jpg
Exminister Pavol Rusko po prepustení z Ústavu na výkon väzby v bratislavskom Justičnom paláci. Súd nahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Bratislava, 21. november 2017. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.
  • aktualizované 21. novembra 18:04

BRATISLAVA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Odvolací Krajský súd v Bratislave v utorok bývalého ministra hospodárstva Pavla Ruska nariadil prepustiť z väzby.

Ako novinárom povedal hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Zároveň má obvinený zákaz vycestovať z územia SR a musí odovzdať cestovný pas. Monitorovaný má byť tiež elektronickým zariadením.

Vypočuli aj spoluobvinených

Pavol Rusko opustil brány bratislavského Ústavu na výkon väzby krátko pred 16:00. „Chcem prehlásiť, že všetko, čo tvrdí Černák, sú klamstvá, výmysly, nič také som neurobil. Nič také sa nestalo a verím, že toto vyšetrovanie prinesie odpoveď nielen na otázku, nielen, že s tým nemám nič spoločné, čo je čím viac jasné, ale najmä, kto si celú túto kauzu vymyslel,“ povedal médiám.

Jeho advokát Marek Para ešte predtým uviedol na margo obvinení, že výsluch údajnej poškodenej Silvie Volzovej nebolo možné z pohľadu obhajoby vykonať v celom rozsahu, keďže vyšetrovateľ nepripustil niektoré otázky, ktoré mali pre nich význam a do otázok zasahoval podľa neho aj splnomocnenec poškodenej. Tieto okolnosti sú podľa neho aj predmetom sťažnosti, ktorú podali proti vzneseniu obvinenia.

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Ruska zadržala v pondelok 23. októbra v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy.

Obvinenia odmieta

Vyšetrovatelia v tomto prípade už vypočuli spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Černáka, Miloša Kaštana aj Róberta Lališa. Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Pred vyšetrovateľom v tomto prípade vypovedali tiež napríklad bývalá Ruskova manželka Viera, asistentka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová, Ján Kán, podnikateľ Marián Kočner, šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a ďalšie osoby.

Bývalý šéf TV Markíza je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Mikuláša Černáka, ktorý si odpykáva doživotný trest. Rusko obvinenia odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikMarián KočnerPavol Rusko