Pčolinský: Firmy smeráka Chudíka dostali dotáciu milióny eur

Peter Pčolinský
Poslanec Peter Pčolinský (Sme Rodina). Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Politici Smeru podľa poslanca NR SR za hnutie Sme rodina Petra Pčolinského profitujú z energií a ľudia sa im na ich zisky musia skladať vo svojich faktúrach.

Ako informoval Pčolinský dnes na tlačovej besede, dve firmy prešovského župana a poslanca NR SR za Smer-SD Petra Chudíka – 1. FVE Humenné, s.r.o a 2 FVE Humenné, s.r.o., dostali dotácie takmer 11 miliónov eur, ktoré boli a majú byť vyplatené v rokoch 2014 – 2026.

Podľa rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), podpísaného dnes už bývalým šéfom Jozefom Holjenčíkom v roku 2013, dostanú obe firmy spolu dotáciu takmer 11 miliónov eur. Teda približne 5,5 milióna eur na každú firmu.

Pčolinský pripomenul, že Chudík je županom od roku 2001, namiesto zveľaďovania kraja zveľaďuje svoj osobný majetok.

„Je nemysliteľné, aby poslanec NR SR a župan mal firmu, ktorá od nominanta Smeru dostane dotáciu 11 miliónov eur. To mu rovno vystavme kreditku z účtov občanov a Chudík si každý mesiac môže vyberať 70 000 eur od občanov, za ktoré potom môže kupovať rómske hlasy pred voľbami,“ vyhlásil Pčolinský. Zároveň vyzval Chudíka, aby sa okamžite vzdal postu župana a mandátu poslanca NR SR.

Podobný prípad je podľa Pčolinského aj bratislavský mestský poslanec Martin Borguľa. Ten získal na základe rozhodnutia ÚRSO pre svoju firmu FV powerhouse 1 s.r.o dotáciu 5,5 milióna eur

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin BorguľaPeter ChudíkPeter Pčolinský
Firmy a inštitúcie Sme rodina - Boris KollárSMER-SD