Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Homeopatiká
Foto: Thinkstock
17. 08. 2016 9:22 Homeopatiká od WBN/PRSITA Diskusia

Pediatri doporučujú homeopatiká

BRATISLAVA 19. augusta 2016 (WBN/PR) – Nová štúdia ukázala, že v šiestich krajinách doporučili pediatri v 76 percentách homeopatiká.

582 pediatrov zo šiestich krajín sa zapojilo do medzinárodnej štúdie, ktorá ukázala, že 99 percent z nich doporučilo svojim pacientom do 12 rokov v predchádzajúcom roku prírodné produkty a 76 percent homeopatiká.

Takmer všetci opýtaní lekári, použili komplementárnu alebo alternatívnu medicínu pre svojich pacientov. Celkovo išlo o 99% lekárov, ktorí predpísali prírodné produkty svojim pacientom za posledný rok.

Problémy pri ktorých lekári odporúčajú prírodné produkty a homeopatiká

Medzi najčastejšie uvádzané problémy, pri ktorých pediatri používajú homeopatiká, patrí prerezávanie zúbkov, infekcie horných dýchacích ciest, opakované infekcie, kolika a problémy so spánkom. Vo väčšine prípadov boli alternatívne produkty doplnkom ku konvenčnej liečbe.

Dôvody pre predpis homeopatík a fytoterapeutík

Je pozitívne, že väčšina opýtaných lekárov súhlasila, že vplyv stravovania, pohybovej aktivity, mentálnej vyrovnanosti, rodinného zázemia sú dôležitými faktormi, ktoré ovplyvňujú pediatrické ochorenia a taktiež súhlasili s holistickým prístupom k liečbe.

Hlavnými dôvodmi pre predpis alternatívnych liečiv, boli obavy rodičov z nežiadúcich účinkov konvenčnej liečby a preferencie rodičov použiť prírodné produkty. Aj 70% lekárov uvádzalo, že homeopatia je asociovaná s menším rizikom nežiadúcich účinkov. Viac ako polovica lekárov, ktorí doporučili homeopatiká ich sami používajú.

Tieto produkty boli viac predpisované deťom rodičov, ktorí uprednostňujú prírodné produkty, ktorí majú vyššie vzdelanie, deťom do 6 rokov a pacientom s menej závažnými ochoreniami.

Limitujúce faktory používania prírodných produktov a homeopatík

Lekári prejavili veľký záujem o alternatívne terapie, na druhej strane nedostatok preukázanej účinnosti a nedostatok ich vlastných znalostí sa ukázali ako limitujúce faktory ich použitia. Veľké množstvo pediatrov bohužiaľ uvádza nedostatočné znalosti o fytoterapii a homeopatii, konkrétne o ich terapeutických indikáciách.

Celkovo tento prieskum potvrdil trend smerom k prírodnej medicíne a homeopatii. 17 percent všetkých predpisov alebo odporučení lekárov smeruje k prírodným produktom a 15 percent k homeopatikám.

Odporúčané články

Batoľatá na Slovensku sa nezdravo stravujú, podľa pediatrov ich vyberavosť podporujú aj rodičia V Malackách nebude detská pohotovosť, Slovensko má nedostatok pediatrov a hrozí výbuch systému

Neprehliadnite

Video: Spochybňovanie SNP nie je podľa premiéra Pellegriniho vôbec namieste Kybernetickú bezpečnosť ohrozuje najmä ľudský faktor, spoločnosti chcú ochrániť priemyselné siete Priemerný zamestnanec na Slovensku potreboval na zaplatenie daní odpracovať viac ako 228 dní Aktivisti chcú postaviť kožušinové farmy mimo zákon, zorganizovali protest v Bratislave Ak Pellegrini a Gál nestiahnu Jankovskú z funkcie štátnej tajomníčky, OĽaNO zorganizuje protest NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky Slovenské volejbalistky sú bez straty bodu, na majstrovstvách Európy si poradili so Švajčiarkami
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X