Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Homeopatiká
Foto: Thinkstock
17. 08. 2016 9:22 Homeopatiká od WBN/PRSITA Diskusia

Pediatri doporučujú homeopatiká

BRATISLAVA 19. augusta 2016 (WBN/PR) – Nová štúdia ukázala, že v šiestich krajinách doporučili pediatri v 76 percentách homeopatiká.

582 pediatrov zo šiestich krajín sa zapojilo do medzinárodnej štúdie, ktorá ukázala, že 99 percent z nich doporučilo svojim pacientom do 12 rokov v predchádzajúcom roku prírodné produkty a 76 percent homeopatiká.

Takmer všetci opýtaní lekári, použili komplementárnu alebo alternatívnu medicínu pre svojich pacientov. Celkovo išlo o 99% lekárov, ktorí predpísali prírodné produkty svojim pacientom za posledný rok.

Problémy pri ktorých lekári odporúčajú prírodné produkty a homeopatiká

Medzi najčastejšie uvádzané problémy, pri ktorých pediatri používajú homeopatiká, patrí prerezávanie zúbkov, infekcie horných dýchacích ciest, opakované infekcie, kolika a problémy so spánkom. Vo väčšine prípadov boli alternatívne produkty doplnkom ku konvenčnej liečbe.

Dôvody pre predpis homeopatík a fytoterapeutík

Je pozitívne, že väčšina opýtaných lekárov súhlasila, že vplyv stravovania, pohybovej aktivity, mentálnej vyrovnanosti, rodinného zázemia sú dôležitými faktormi, ktoré ovplyvňujú pediatrické ochorenia a taktiež súhlasili s holistickým prístupom k liečbe.

Hlavnými dôvodmi pre predpis alternatívnych liečiv, boli obavy rodičov z nežiadúcich účinkov konvenčnej liečby a preferencie rodičov použiť prírodné produkty. Aj 70% lekárov uvádzalo, že homeopatia je asociovaná s menším rizikom nežiadúcich účinkov. Viac ako polovica lekárov, ktorí doporučili homeopatiká ich sami používajú.

Tieto produkty boli viac predpisované deťom rodičov, ktorí uprednostňujú prírodné produkty, ktorí majú vyššie vzdelanie, deťom do 6 rokov a pacientom s menej závažnými ochoreniami.

Limitujúce faktory používania prírodných produktov a homeopatík

Lekári prejavili veľký záujem o alternatívne terapie, na druhej strane nedostatok preukázanej účinnosti a nedostatok ich vlastných znalostí sa ukázali ako limitujúce faktory ich použitia. Veľké množstvo pediatrov bohužiaľ uvádza nedostatočné znalosti o fytoterapii a homeopatii, konkrétne o ich terapeutických indikáciách.

Celkovo tento prieskum potvrdil trend smerom k prírodnej medicíne a homeopatii. 17 percent všetkých predpisov alebo odporučení lekárov smeruje k prírodným produktom a 15 percent k homeopatikám.

K téme

Batoľatá na Slovensku sa nezdravo stravujú, podľa pediatrov ich vyberavosť podporujú aj rodičia V Malackách nebude detská pohotovosť, Slovensko má nedostatok pediatrov a hrozí výbuch systému

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Aktivisti zablokovali vstup na autosalón vo Frankfurte Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Zvierací ombudsman žiada zaviesť princíp „zviera nie je vec“ aj do Trestného zákona
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X